Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Biegunka, wymioty....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asitka



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 12:09 am    Temat postu: Biegunka, wymioty.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pisalam wczesniej posta na "spozniony okres" ale chyba to jest bardziej odpowiednie miejsce...
okres spoznil mi sie 2 dni ale jest normalny jak zawsze (jeden dzien mi sie zatrzymal ze wzgledu na biegunke napewno i zmeczenie .... stad pytanie moje bylo czy to moze byc ciaza mimo okresu .... ale chyba nie ... nie mam innych objawow na ciaze a juz raz w niej bylam ... )
zaczelo sie w niedziele bolem glowy i zoladka ale nic mi sie nie dzialo...
konkretnie to juz bylo od poniedzialku i tak to trwa do dzisiaj ...

nudnosci (nie wymiotuje bo nie umiem Wink )
biegunka ( straszna, woda!!! zielona!! )
w jeden dzien mialam dreszcze i goraczke , wzielam upsarin i na drugi dzien bylo ok ....
dzisiaj caly dzien nie mialam biegunki az tu przed chwila znow ze mnie "tryslo" bo inaczej tego nazwac nie mozna ;-(

meczy mnie strasznie ...
biore krople zoladkowe
wegiel

co to moze byc ???
czy to moze byc jakis wirus ?
czy ktos mial podobnie ?? jak sobie ulzyc i pomoc troszke ??


----edited by emilka---
nie pisz całych tytułów tematów wielkimi literami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 1:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bolesne są te biegunki?

jeśli to rotawirus, bo pisałaś, ze miałaś kontakt z jakimś wirusem, to biegunka powinna ustąpić w przeciągu 10 dni (choć u osób dorosłych częściej przechodzi bezobjawowo, więc nie wiem czy to on). staraj się dużo pić, żeby się nie odwodnić. może łykaj probiotyki typu probacti, lacidofil itp. poza tym podobno suplementacja cynku skraca czas trwania biegunek.

mówiłaś też, że zażywałaś jakieś leki. dawno?

w sumie to chyba powinnaś mieć wykonaną morfologię krwi i kału z rozmazem, badanie na obecność antygenów wirusa w kale...

jeżeli one nic nie wykażą a biegunka nadal będzie, to dalsze badania.

a jaki to był wirus u Twojego dziecka?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm. Może to długo utrzymująca się grupa żołądkowa? Moja siostra takie objawy miała. Musiała to przetrwać i w końcu się udało. Spróbuj lacidofi lub laremid ( ale nie za dużo tego ), pij koniecznie wodę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group