Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

biegunka i ten okropny ból brzucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mnb22



Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 6:42 pm    Temat postu: biegunka i ten okropny ból brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3 miesiące temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy i od tego czasu okropnie męczą mnie biegunki a najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak bardzo boli mnie brzuch... Robi mi się ciemno przed oczami i chce mi sie z tego bólu wymiotować. Byłam z tym u lekarza, powiedział że mam zespół jelita drażliwego i przepisał Tribux, jednak wcale nie jest lepiej Sad
Schudłam już 6 kg, ciągle mnie mdli i ogólnie osłabiona jestem.
Zastanawiam się czy nie zrobić badania kału na jakieś pasożyty bo objawy mogłyby na to wskazywać a wy jak myślicie co mam robić? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim zmienić lekarza. Trzeba iść do dobrego specjalisty gastroenterologa. Nie można postawić diagnozy: zespół jelita drażliwego (IBS), bez przeprowadzenia szczegółowych badań jelit. Bo dopiero jeżeli po badaniach okaże się, że wszystko jest OK w wyglądzie jelit i z badania na hist.-pat. pobranych w czasie kolonoskopii wycinków, to wtedy lekarz może postawić diagnozę IBS. Czyli lekarz musi wykluczyć najpierw choroby organiczne jelit. A IBS chorobą organiczną nie jest. Wykluczyć można tylko po zrobieniu badań. W przeciwnym wypadku taki lekarz jest jasnowidzem, a tak naprawdę zwykłym partaczem. Niestety często lekarze takie diagnozy bez badań stawiają i ludzie latami się męczą, zanim zostaną dobrze zdiagnozowani.

Więc powinnaś mieć zrobione najpierw badania kału na posiew bakteryjny, na pasożyty, grzyby i krew utajoną. Jeżeli tam coś wyjdzie, to się to leczy i robi następne badania. Jeżeli tam wszystko jest OK, a objawy dalej się utrzymują, to konieczna jest pełna kolonoskopia z pobraniem wycinków. Jeżeli problem dotyczyć będzie także jelita cienkiego, to przeważnie robi się jeszcze gastroskopię i pasaż jelit. Dopiero jeżeli po tych badaniach nic się nie znajdzie, to lekarz może postawić diagnozę IBS. A wtedy i tak po jakimś czasie znowu trzeba te badania powtórzyć. Tak więc w Twoim przypadku na końcu może okazać się, że to jednak jest IBS, ale to będzie wiadomo na pewno dopiero po badaniach. Jest to ważne, bo leczenie IBS-u i innych możliwych zapaleń swoistych i nieswoistych jelit, wygląda zupełnie inaczej. A nie leczenie przez długi czas tych bardziej poważnych chorób zapalnych jelit, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych konsekwencji. Dlatego lepiej takie historie wyjaśnić do końca. Ja mam colitis ulcerosa, więc raczej wiem co mówię. Życzę powodzenia i pomyślnej diagnozy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group