Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bieganie na czczo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FitWoman



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 23, 2016 12:05 pm    Temat postu: Bieganie na czczo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam zwyczaj biegać rano. Powiedzcie mi, czy jeśli będę biegać na czczo, szybciej spalę tłuszcz? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Uważny



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 12:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są różne szkoły co do biegania na czczo, i trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie... Bieganie na czczo może pomóc szybciej spaść Ci z wagi, ale osłabi też mięśnie i obniży Twoja sprawność. Są jakieś badania potwierdzające, że spalamy więcej biegając przed śniadaniem, ale czy ja wiem, czy warto :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maksp



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba lepiej zjeść najpierw jakieś lekkie, ale pożywne śniadanie i dopiero zacząć biegać. Nie sądzę by bieganie na czczo było zdrowe, nawet jeśli pomogłoby spalić więcej tłuszczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maryś88



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naukowcy z Wielkiej Brytanii dowiedli, że osoby biegające przed śniadaniem spalają 20% więcej tłuszczu. Najważniejszy jest bilans kaloryczny - jeśli po bieganiu na czczo będziesz tak wygłodniała, że pochłoniesz tonę jedzenia, efektu raczej nie będzie Very Happy Biegać na czczo nie można zbyt długo - po pewnym czasie organizm przestaje czerpać energię z tłuszczów, a zaczyna z białek. Do 6 km jak gdzies przeczytałam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lady_gym



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odradzałabym tę formę biegania. Bo może prowadzić do omdleń i kontuzji. Jeżeli już chcesz biegać na czczo doradzałbym lekki wysiłek fizyczny np. trucht. Ważne jest pamiętanie o wcześniejszej rozgrzewce, choćby 5 minutowej. Szklanka wody wysokozmineralizowanej zaraz po przebudzeniu też pomoże. Może być z dodatkiem cytryny, która orzeźwi ciało. Ale badania opublikowane w "International Journal of Sports Medicine" pokazały, że osoby biegające na czczo spalają więcej kalorii niż te, które zjadają przed treningiem lekkostrawne śniadanie. Trzeba wszystko robić z głową i zastanowić się na czym nam bardziej zależy - zdrowiu czy szybkim zrzuceniu kilogramów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mysaka220



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 09, 2017 6:33 pm    Temat postu: bieganie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no moze i spala sie wiecej tluszczu..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yola
Spamer


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 4:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście bardzo źle się czułam kiedy biegałam na czczo, najzwyczajniej brakowało mi sił. Wiadomo,że się jakoś przesadnie nie najadałam. Lekkie śniadanie, dałam organizmowi chwilę i później szłam biegać. Jak wracałam robiłam sobie koktajl. Od jakiegoś czasu nie biegam jednak niebawem znów planuję do tego wrócić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agus1234



Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zawsze warto coś dla samej energii zjesc przed biegiem... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natzaj23



Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 10:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież nie chodzi o to, żeby schudnąć szybko, tylko o to, żeby schudnąć mądrze. Jak zbyt gwałtownie schudniesz, szybko przybierzesz z powrotem na wadze (efekt jojo). Ja zawsze biegam po jedzeniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group