Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bardzo uciążliwe zawroty głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
novertis



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 2:08 pm    Temat postu: Bardzo uciążliwe zawroty głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Od dłuższego czasu borykam się z zawrotami głowy.Konkretnie to już rok czasu.
Na samym poczatku zgłosilem się do laryngologa i neurologa.
Oczywiście pierwszą rzeczą jaką zrobiono to przepisanie Betasercu.
Zawroty nie mijały a ja tak funkcjonowałem.W końcu stwierdziłe że nie chce przyjmować leków bez znania przyczyny mojej doegliwośći.
Oczywiście laryngolog po moich naciskach skierował mnie na ENG.
Wyniki były jednoznaczne:
OCZOPLĄS SAMOISTNY: W LEWO
OCZOPLĄS POŁOŻENIOWY: TENDENCJA W LEWO, POJEDNYŃCZE FALE KWADRATOWE
PRÓBA ŚLEDZENIA WAHADŁA: NIEPRAWIDŁOWA
TEST FOTELA WAHADŁOWEGO:NIEZNACZNIE PRZECIĄGA W LEWO
TEST BIKALORYCZNY:OSŁABIENIE POBUDLIWOŚCI PO STRONIE PRAWEJ
WNIOSEK KOŃCOWY
USZKODZNIE I CHARAKTERZE MIESZANYM.

W takim przypadku lekarz nie potrafił stwierdzić co mi jest zrobił mi jeszcze badanie audigramem gdzie stwierził bardzo niewielkie uszkodzenie słuchu.

Zrobiłem sobie Rezonans magnetyczny gdzie nic nie stwierdzono i wszystko jest wporządku.
Oczywiście po tych wszystkich badaniach przyjmowałem betaserc przez jakieś 2 ms.
Zawroty mineły na 6 msc po czym pojawiły się ponownie.Skierowałem się do neurologa gdyż laryngolog poprzednim razem rozłożył ręce.Neurolog na wstępie znów betaserc przepisał - niestety poprawił tylko na kilka dni i później zawroty znów wróciły.Proszę o porady w jakim kieruku diagnozować się dalej oraz jakie leki przyjmować aby poprawa była na dłuższy czas.Powiem tak że po betasercu boli głowa czuję się jak pod wpływem alkoholu.
Aha jeszcze jedna ważna rzecz.Byłem u okluisty gdzie stwierdzono wysokie cisnienie wewnątrzgałkowe.
Powem że czuję sie tak jakby świat lekko wirował>wszystkie rzeczy poruszające się szybko np.turlająca się piłka widzę niewyraźnie.
Proszę o porady od osób które znają się na rzeczy.




----edited by emilka----
zmieniłam tytuł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewuniaw1981



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesć z tej strony ewa dopiero sie ucze pisać w internecie bo nigdy niemiałam wcześniej z tym styczności. ja mam zawroty głowy od 6 lat i nikt mi niemoże pomóc.miałam robiona tomografie komputerowa i wszystko ok .i ciagle musze sie z tym meczyć.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a miałaś może robiony rezonans magnetyczny?
moja znajoma cierpi na silne zawroty głowy połączone z omdleniami i wymiotami.
niedawno lekarz skierował ją na rezonans. okazało się, że przyczyną są przemieszczające się (czy jakoś tak) kręgi szyjne, jakaś nieprawidłowość w ich budowie. stąd u niej zawroty głowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
novertis



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem po pobycie w szpitalu.
Dokładnie zmieniłem laryngologa i od razu skierował mnie na badania do szpitala WAM.
Miałem zrobione wyszystkie zaawansowane badania na zawroty głowy.
Tomografia komputerowa,Rtg kregosłupa szyjnego ENG zaawansowany audiogram i inne specjalistyczne badania których nie będe wymieniał bo musiałbym zajrzeć do wypisu.
Jednozancznie stwierdzono zawroty głowy o charakterze mieszanym.
Nadpobudliwośc prawego błednika.
W tej chciwli przyjmuję lekarstwa i jest lepiej.
Jeżeli chce ktoś dokładnych spostrzeżeń to służę pomocą.
Pozdrawiam serdecznie Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewuniaw1981



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej z tej strony ewa mógłbyś mi cos więcej opowiedziec o swojej chorobie? jakie leki bierzesz? ja miałam tylko robiona tomografie i audiogram i wszystko ok a nadal mam zawroty i biore betaserk i nic


miałam też usg tetnic szyjnych i mózgowych i ok i niewiem jeszcze jakie badania mam zrobic by sie dowiedziec co mi jest


noweris prosze o odpowiedz


novertis sorki napisz mi o swojej chorobie niechce iść do szpitala



polaczylam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
novertis



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Postaram się przedstawić wszystkie badania jakie miałę zrobione oraz leki jakie mam przepisane.
Badania:
1.Audiogram tonalny na oboje uszu.
2.Audiogram słowny(test liczbowy oraz wyrazowy)
3.Miałem sprawdzane odruchy strzemiączkowe
4.Badanie elektronystagmograficzne
Test fotela wahadłowego, VNG, Próba kaloryczna wg Hallpike'a - te badania są powiązane ze sobą
5.Ct głowy - rezonans magnetyczny
6.RTG kręgosłupa szyjnego

Nie będę się rozpisywał o wynikach ale stwierdzono zawroty głowy o charakterze mieszanym.
Przyjmuję leki:
- cavinton
- Nootropil
- betaserc
Kilka moich spostrzeżeń
Na samym początku choroby ciężko było mi zobrazować co mi jest.
Miałem napady trwające przez kilka tygodni a nawet miesiący.
Najlepszy według mnie jest betaserc, ale oczywiście pod warunkiem że się go używa dłużej niż 1msc w dawce największej.Wszystko zależy od nasilania i wielkości zawrotów.
Proponuje iść do szpitala gdyż wykonają tam szereg badań i stwierdzą co Ci tak naprawdę jest.Jak będziesz szukać przyczyn w inny sposób to nastoisz się w kolejkach a i tak jasnego obrazu z wszystkich badań nie będziesz miała(chodzi też o koszty) ponieważ niektóre badania są naprawdę kosztowne.
W szpitalu pobyt trwa maksymalnie 3 dni, oczywiście zależy z jakiego miasta jesteś i czy jest tam taki specjalistyczny szpital z oddziałem laryngologicznym. Rozmawiałęm z laryngologiem i moze być tak ze zawroty całkowicie zostaną usunięte.Jeżeli masz jakieś pytania chętenie odpowiem.

ps:bardzo ważne to dobry laryngolog.Jeżeli takiego nie masz to zmień na innego.Ja byłem u różnych lekarzy szukając przyczyny zawrtów głowy.
Neurolog, okulista, zakaźny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RENIFER



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 5:31 pm    Temat postu: Cześć tu Renifer Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio byłam w szpitalu WAM na otolaryngologi ,dlatego że mam zawroty głowy i wymioty Zrobiono mi badania i wynik uszkodzenie o charakterze osrodkowym i nadal nie wiem co mi jest leki Nootropil i Cavinton
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group