Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

badanie usg

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anikkka_1982



Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: toruń
PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 12:22 pm    Temat postu: badanie usg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej o wyniku badania usg dzis mialam robione przez moja ginekolog ale w zasadzie niczgo konkretnego sie nie dowiedzialam a jedynie zyje w strachu ze dolega mi cos powaznego
usg dopochowowe torbiel hypoechogenna 4,29 X4,41 w łacznosci z janikiem

i co dalej dostalam skierowanie do szpitala i tam maja zdecydowac co dalej boje sie ze to cos powaznego pani doktor nic mi nie wytlumaczyla a ja zyje w strachu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze Pani doktor powinna Pani udzielić szczegółowych informacji na temat Pani stanu zdrowia. Określenie torbiel hypoechogenna jest określniem ultarsonograficznym i mówi że gęstość tkanki jest niższa niż przeciętna i może to być np. płyn, czyli np torbiel prosta,. W jajniku ciągle powstają i znikają twory torbielowate i jest to zjawisko fizjologiczne Tylko duże torbiele mogą stwarzać problem. Zapewne skierowanie jest po to, aby mogła zostać Pani objęta fachową opieką wraz z przeprowadzeniem dalszej diagnostyki. Z pewnością potrzebny będzie komplet badań, aby zdecydować co dalej. Czasami lekarze odczekują, gdyż torbiele czasami same zanikają. Z kolei jeżeli lekarze stwierdzają, że mogą zagrażać i samoistnie się nie wchłoną wówczas usuwają chirurgicznie zmiany.

Radziłabym jednak pójść do innego ginekologa i jeszcze raz zrobić usg dopochwowe, zawsze lepiej powtórzyć badanie w przypadku jakichkolwiek zmian. Wówczas też proszę pokazać lekarzowi ostatnie wyniki.

W każdym razie proszę zachować spokójSmile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group