Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie TK a RM

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa65



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 5:10 pm    Temat postu: Badanie TK a RM Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam; Mam wynik badania TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego przeprowadzonego bez wzmocnienia kontrastowego, techniką spiralną, wraz z rekonstrukcjami. Jestem już po leczeniu fizykoterapeutycznym i farmakologicznym. Jednak ciągle odczuwam ból w okolicy lewego lędźwia do biodra i uda. Mam problemy z usiedzeniem w miejscu nie zmieniając pozycji. Ortopeda skierował mnie na rezonans magnetyczny stawu biodrowo-krzyżowego.
Czy owo badanie wykaże coś więcej, niźli TK?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj Wink Zapewne właśnie przez MR uzyskasz więcej informacji i odpowiedzi na temat twojej przypadłości. MR jest nawet lepszym badaniem niż TK, choć może wydawać Ci się bardzo podobne, polega również na "skanowaniu" ludzkiego ciała. Rezonans jest droższym badaniem, ale oczywiście znacznie dokładniejszym, a nawet można powiedzieć, że i bezpieczniejszym Smile życzę powdozenia i pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group