Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

badania w domu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majka86



Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 2:50 pm    Temat postu: badania w domu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałam ostatnio, że jest taka możliwość badania kardiologicznego w domu. Ktoś wie na czym to polega? Ktoś zna jakąś firmę zajmująca się takiego rodzaju badaniem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapewne są przychodnie, które oferują taką możliwość, jednakże wydaje mi się, że to jedynie w razie konieczności, a nie dla wygody:)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno są do kupienia specjalne aparaty EKG, które dają możliwość przesłania wyniku bezpośrednio do konsultacji, ale nigdy czegoś takiego nie testowałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malwina66



Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 11:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Polsce są aparaty ekg, które robią badanie serca i po zapisaniu je w pamięci elektrokardiografu możesz je albo wydrukować, albo zapisać na penka albo też wysłać na maila jako załącznik Ja to robiłam na elektrokardiografach Ascard GREY. Mają coś takiego jak wewnętrzny outlook. Robisz badanie ekg i wybierasz przycisk WYŚLIJ. Otwiera się okienko do wpisania wiadomości i dodajesz badanie jako załącznik. Podajesz maila doktora i wciskasz przycisk WYŚILJ. I to wszystko. Jest to bardzo prosta funkcja, trzeba tylko aparat podłączyć do internetu kablem allbo przez WIFI. Mają je w sklepie medycznym kredos
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ArekZ



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To raczej w cięzkich przypadkach, a nie z takiego widzimi się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jadźkaaa



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś niepokoi się o swoje serce, badania są absolutnie niezbędne. Natomiast uważam również, że w przypadku chorób serca, tych cywilizacyjnych, najważniejsza jest profilaktyka, dbałość o zdrowie i po prostu odpowiednie nawyki. Po 40, z intensywna pracą i nałogami (niestety papierosy)nie łatwo było mi je wyrobić... Bardzo sobie chwalę i bardzo pomógł mi serwis [zakaz umieszczania linków]. Nie dość, że dzięki niemu mogę lepiej kontrolować stan swojego zdrowia, to jeszcze dostaję mnóstwo przydatnych rad odnośnie takiego trybu życia, który będzie sprzyjał mojemu zdrowiu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jackB



Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 16, 2015 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecne aparaty EKG są na tyle małe, że ze spokojem można wykonać takie badanie w domu. Wystarczy mała walizeczka, czy nawet odpowiednia torba.
Możliwe, że autorowi wątku nie chodziło o typowe badanie EKG a badanie hotlerem EKG, które wykonuje się przecież w ciągu 24h przy normalnym funkcjonowaniu, a więc i pobycie w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krystian6565



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słyszałem kiedyś od kolegi o tym , ale nie przypominam się całej rozmowy.

___________________________________________
piec do sauny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 28, 2019 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też o tym słyszałem myślę że to fajne rozwiązanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
irkan



Dołączył: 08 Cze 2019
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 24, 2019 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz są szpitale, które oferują kompleksowy przegląd stanu zdrowia. W Medicover gdzie ja taki miałam, to się screening nazywa. Poświęca się około 8 godzin i człowiek przebadany od góry do dołu. Między innymi sprawdzają stan narządów wew., stawy, serducho, kręgosłup, kobiece narządy tak jak u mnie i wiele innych. Powiem wam, że w takie coś to powinno się dla własnego spokoju robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group