Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badania na choroby weneryczne Prosze o rady

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bric



Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 18, 2017 1:10 pm    Temat postu: Badania na choroby weneryczne Prosze o rady Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Chciałbym sobie zrobić badania na choroby weneryczne. Najleiej wszystkie. I nie wiem jak się do tego zabrać? Można to wykonać samodzielnie? Czy trzeba wybrać sie do lekarza aby dostać skierowanie na badania? Robi się je pojedynczo czy może istnieje jakiś komplet badań tak aby można było wykonać to wszystko za jednym razem?
Mianowicie dowiedziałem sie,ze moja była już kobieta prowadziła dość bujne życie towarzyskie. Przed poznaniem mnie jak i również w trakcie naszego związku. I pomimo,że używałem prezerwatywy to chciałbym przebadac się czy czegoś przypadkiem od niej nie złapałem.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 10:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat w sumie na czasie, dobrze, że się pytasz.Ostatnio nawet czytałam artykuł o tym,że choroby weneryczne współcześnie wcale nie są takie rzadkie oraz bardzo wiele osob na nie choruje. Ludzie po prostu przestają się dobrze zabezpieczać wydaje im się,ze nie jest to tak powszechne. A jest. Przy prowadzeniu aktywnego życia seksualnego powinno się wykonywać takie badania regularnie, szczegolnie,że nie jest to takie rzadkie. Do wykonania badań nie jest wymagane skierowanie. Polecam skorzystać z pakietów testow w wiekszym laboratorium. W pakietach jest o wiele taniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bric



Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie badania są konkretnie w takich pakietach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najczęstsze; rzeżączka, chlamydia, paciorkowiec, mycoplasma, kiła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bric



Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A hiv?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2017 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hiv ma trochę inna drogę przenoszenia niż typowe choroby weneryczne. Inaczej się go również bada. Materiał pobiera się z krwi. Tak więc badanie to wykonuje się osobno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nazz



Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2017 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanim udasz się na jakiekolwiek badania pod kątem chorób wenerycznych poczytaj sobie na stronie https://adamed.expert/jakie-sa-wczesne-objawy-hiv-i-aids/ o pierwszych objawach. Wiem, że dla wielu samo takie badanie jest wstydliwe (ale nie martwcie sie mozna robic je anonimowo) jednak... nie ma co sie bać! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilawarszawa



Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 23, 2017 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanim zrobisz jakiekolwiek badania udaj się do odpowiedniego lekarza. On Cię pokieruje. Sam nie oceniaj czy masz objawy czy nie. Gabinet w którym ja byłam z podobnym problemem to https://doppler-usg.com.pl/ginekolog-warszawa/diagnostyka-hpv
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group