Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Aparat ortodontyczny a ciąża

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alinamaj



Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 12:56 pm    Temat postu: Aparat ortodontyczny a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim,
jak myślicie czy aparat ortodontyczny w czasie ciąży (założony przed zajściem w ciąże) może wpływać na dziecko lub przyszłą mamę? Mam w planach założenie aparatu, ale chciałabym też zajść w ciąże i nie wiem czy nikomu to nie zaszkodzi. Może lepiej powinnam zaczekać z tym aparatem? Będę wdzięczna za pomoc!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 2:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Nie ma się czym martwić, nie ma raczej żadnych przeciwwskazań, żeby kobieta, która planuje ciążę bądź jest w ciąży, nosiła również aparat stały na zębach. Jedyne na co trzeba uważać to wrażliwe dziąsła, które w czasie ciąży są opuchnięte i obolałe, ale tutaj to raczej kwestia odpowiedniej higieny jamy ustnej i wszystko będzie dobrze.

Z kolei jeżeli kobieta chciałaby się zdecydować na założenie aparatu będąc już w ciąży, powinna zwrócić uwagę na to, czy miała przed zajściem w ciążę wykonane podstawowe badania w tym zakresie, czyli zdjęcie rtg zębów, jeżeli nie, wówczas jest to przeciwwskazanie do tego, aby odroczyć tą decyzję na okres po urodzeniu dziecka.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
somi



Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 09, 2014 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie o kilku lat słysze głosy.Gdy ide po ulicy mam wrazenie ze kazdy na mnie patrzy.Mam natłok myśli,a w nocy mam paralize nocne,i czuje jakbym odrywała sie od ciała.Pozatym,mam urojenia i widze rzeczy i ludzi ktorych niema.Czuje sie jak wariatka.Poszłam do lekarza i powiedziała mi ze to depresja,ale ja czuje ze to cos wiecej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nat560



Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 2:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aparat nie ma żadnego wpływu na ciąże, nie musisz przy nim brać żadnych lekarstw ani on sam w sobie nie jest toksyczny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karolinaa25



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mi się wydaje, że noszenie aparatu nie ma żadnego wpływu na ciąże. Zobacz może czy ortodonta też nie widzi żadnych przeciwwskazań?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Oolgga



Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Lis 11, 2015 2:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam w ciąży także spokojnie nic się nie dzieje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group