Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anoreksja - jak pomóc chorej osobie?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruszyno napisze CI zaraz "prywatną wiadomość"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruszynka napisał:
jesli wiesz to czemu nic nie napiszesz konkretnego!!!! ja doskonale wiem ze nieda sie nikogo zmusic do leczenia:(JA TO WIEMMMMMMMM!!!!! poprostu chcialm sie dowiiedziec co mozna zrobic jakie pomysly podsunac a niee glupie teksty ze to jest choroba duszy ludzii poczytajcie trochce kobieta wogule zastanawaim sie co ty myslisz o ludziach ktorzy maja inno orietacje sexualna tez myslisz ze to jest choroba duszy!!!!Anoreksja jest choraba psychiczna to siedzi w glowie a nie w duszy!!!!


A co tu ma do rzeczy orientacja seksualna? Ludzie litosci! Najpierw cos krecisz a potem masz zal do mnie? Co ja ci niby zrobilam zlego? Chyba moge miec inne zdanie niz ty. Obrazilam cie? Powiedzialam cos zlego o tobie albo o osobie ktora opisalas? Mozesz sie ze mna nie zgodzic ale po co ta agresja? Wyglada na to ze pomoc przydala by sie i tobie.
A jesli ty i cala reszta rodziny uwazacie ta osobe za psychicznie chora to wystapcie do sadu o ubezwlasnowolnienie i zamknijcie ja w zakladzie.

Ciekawa jestem na jakiej podstawie posadzasz mnie o brak tolerancji dla innych orientacji seksualnych? To mnie obraza i sprawia mi przykrosc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruszynka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: nie z polski
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Frey to napisz mi co mam robic!!!!!!prosze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kruszynka



Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: nie z polski
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wybacz Kobieta ale troche mamyt inne poglady na ten temat Przepraszam jasli cie urazilo to:)naprawde przepraszam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki. Nie mowmy juz o tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 12:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tak oto kulturalne kobiety doszły do trafnych wniosków Smile
jednak jestesmy inteligentniejsze od mężczyzn! :)hhehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 9:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taka inteligentna bestia ze mnie ze wyslalam dwie odpowiedzi choc mialam zamiar po prostu cos zmienic w jednej Laughing


Freya: już to zmieniłam ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Paź 09, 2006 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruszynkapiszesz ze tak sie martwisz o nia a czy ne zastanowił cie fakt (również twoja wypowiedź ) ze ona chce zwrócić na siebie uwagę.

Skoro dalej pogrąża sie w chorobę i nie chce podiąć leczenia to jednoznaczne jest dla mnie ze nieotrzymuje wystarczającego zainteresowania swoją osobą.

Napisz mi co robisz zeby poczuła sie potrzebna,lubiana i akceptowana ???

Czy powtarzasz jej ( oraz jej rodzina ) ze jest kochana i potrzebna innym,czy wychodzicie gdzieś razem ( na drinka,dyskotekę czy zwykłą kawę i pogaduchy ) ???

Może właśnie tutaj tkwi podstawowy problem - nastawienia otoczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia785



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć mam 17 lat i od jakichś 2 lat choruje na anoreksje i bulimie może niektórym może się wydawać że nie można chorować na obie choroby jednocześnie to ja jestem dowodem na to że można .... u mnie zaczelo sie to dość niewinnie chciałam schudnąć pare kilo bo mój brat powiedział że " się strasznie spasłam " :( no więć postanowiłam że schudne żeby pokazać mu że potrafie zaczełam cwiczyć zdrowo się odrzywiać np.: przestałam jesć słodycze po pewnym czasie zobaczyłam że chudne bardzo mało więc stwierdziłam że jesli zacznw wymiotować to wszysto pójdzie szybciej żeby rzadziej wymiotować przestawłam jesć w końcu doszło do tego że jadłam 2 jabłka dziennie :( byłam szczęśliwa bo schudłam i uznałam jak schudne jeszcze troche to nic się nie stanie niestety kiedy mama zauwarzyła żę mało jem zaczeła we mnie na siłe wpychać jedzenie a ja rzeby nie przytyć od nowa zaczełam wymiotować po pewnym czasie to też odkryła i rosiła mnie żebym nie wymiotowała powiedział że moge jeśc co chce ale mam nie wymiotować problem w tym że ja nie mogłam tak poprostu przestać wymiotować w ukryciu wymiotowałam jeszcze przez jakieś 2 miesiące wiedząć że nie moge wymiotować kiedy chce tak jak poprzednio zmniejszałam dawki jedzenia i ponownie zaczełam jesć tyle co nic. mama była zrozaczona nie wiedziała co ze mną zrobić bo nie chce jeść do lekarze też nie chce iść bo wiem że zaczną wszyscy mówić że jestem chora bo wszyscy moją mamme w szpitalu znają bo jest pielęgniarką ona uwarza że ja nie chce wyzdrowięć i z tago copisze też tak może wynikać jednak ja już mam dosyć cągłego odmawiania sobie wszystkiego kiedy widze że inni jedzą to co chcą ja też tak chce ale moja psychika jest nieźle "skopana" bo kiedy tylko pomysle że moge pójść i kupić sobie np. loda odrazu odzywa się we mnie tak jakby 2 głos mówiący że po tym przytyle że będe gruba... a na dodatek od roku nie mam miesiączki .... zaczełam więcej jeść przytyłam ale kiedy patrze w lustro pojawiją się myśli że powinnam schudnąć w tedy będę jeszce ladniejsza ale z drógiej strony nie chce bo kiedy idę na basen wszyscy na mnie dziwnie patrzą a j wiem dlaczego ......... wiem że to co napisałam jest troche pogmatwane ale nie umiem tego inaczej wyrazić bo kiedy pisze do mojej głowy napływają kolejne myśli którymi chce się z kimś podzielić dlatego prosze pomóżcie mi PROSZEEE!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
myszunia



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kruszynka napisał:
ehhhh juz niechce nc pisa a co do ciebie kobieta to to bedzie moja szwagierka wiec wiem dlaczego chce jej pomagac!!!!!a wy tak naprawde nie macie pojecia co czytacje jak do was pisze napsialm ze ma racje ze nieda sie jej zmusic do leczenia!!!bo przyznalam mu racje jesli bedzie tu ktod kto ma lub mial chprego na anoreksje to niech sie wypowiada !!!ale dzieki za wszystko




Moja najbliższa koleżanka zmarła na anoreksję 4 lata temu. walczyliśmy o Nią wszyscy - nie pomogło nic, bo Ona nie chciała się leczyć. Nawet wtedy kiedy Jej tata (lekarz) zaprowadził ją do ośrodku, w którym leczyły się dziewczyny chore. Na każdą Naszą pomoc Ona reagowała tekstem "mam to gdzieś"... i co miałam zrobić? Chciałam Jej pomóc i co? Nie mogłam, choć chciałam...




KASIU - podobno pierwszym, najwżniejszym krokiem jest przyznanie się do choroby, więc bądź z siebie dumna, na prawdę. Potrzebujesz wsparcia najbliższych, tych którzy Cię kochają...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group