Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anizokoria

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 3:08 pm    Temat postu: Anizokoria Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 18 lat. stwierdzono u mnie anizokorie po zatruciu lekami antydepresyjnymi i nasennymi. tomografia jak i badanie neurologiczne niczego nie wykazaly. lekarze stwierdzili ze wystapila ona na wskutek zazycia lekow. od tamtego czasu minal juz miesiac, a ja nie jestem juz na zadnych lekach mimo to anizokoria ciagle u mnie wystepuje. co to moze znaczyc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiola29



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 10:11 pm    Temat postu: Anizokoria Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 29 lat i jestem chora na anizokorie.Objawem tej choroby są nierówne źrenice.Chciałabym sie dowiedzieć więcej na temat.Zależało by mi na opini/pomocy osoby, która zetknęła się z tą chorobą tz. jakie miała objawy, i w jaki sosób leczyła tę chorobę? Czy tę chorobę można wyleczyć?


---edited by emilka----
temat podłączyłam do pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magdalena24



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dublin
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wiola 29!
Mam 24 lata od ok.4lat mam anizokorie, nie udalo mi sie zrobic tomografii (taka mamy sluzbe zdrowia Evil or Very Mad ), ale mialam przeprowadzane badanie oczu przez trzech roznych okulistow z czego nikt nie potrafil podac mi przyczyny tej dolegliwosci, bylam rowniez z wizyta u dwoch neurologow na badaniach ogolnych bez rezultatu jednak. Przed pojawieniem sie u mnie anizokorii, mialam wade lewego oka, ktora wynosila -0,7, prawe bylo zdrowe, teraz po czterech latach okazalo sie ze oko prawe (w ktorym wystepuje sztywnosc i powiekszenie zrenicy) ma wade -1,0, a lewe na ktore mialam wade ok.0,7 teraz siega -1,5 Shocked , oprocz tego odczowam bol w srodku oka i gubie sie w tekscie jak czytam bo litery mi sie zamazuja, nie mowiac juz o lzawieniu obu oczu. najbardziej martwie sie o znaczne pogorszenie wzroku wynikajace z anizokorii, ktora w czasie dnia powoduje ze do oka naplywa zbyt duza ilosc swiatla, dlatego mam na nie teraz wade choc w czesniej bylo zdrowe i jednoczesnie przesilam lewe, ktore musi pracowac za prawe, tez nie wiem gdzie sie z tym udac, ale kazdy lekarz mowiacy ze anizokoria nie wplywa na stan zdrowia jest konowalem, swiadczy o tym moje drastyczne pogorszenie widzenia i bol w uszkodzonym oku, nikt jednak sie tym nie interesuje i nie wiem kto mogl by nam pomoc Question Question Question mam nadzieje ze wkoncu znajdzie sie osoba kompetentna i zainteresuje sie naszym problemem. Dzieki i czekam na nowe informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group