Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Angina-wirusowa czy bakteryjna?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groszek23



Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 10:27 pm    Temat postu: Angina-wirusowa czy bakteryjna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Od rana bardzo boli mnie gardło ale nie mam dużej gorączki, więc wydaje mi się, że to angina jakaś. Słyszałam, że są dwa rodzaje anginy wirusowa czy bakteryjna, czy ktoś wie jakie rozpoznać. Chciałabym obyć się wizyty lekarskiej i brania antybiotyków. Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez wizyty lekarskiej sie nie obejdzie. Anginy witaminami samymi nie wyleczysz...

Masz biały nalot na łukach podniebiennych, migdałkach, jeżyku? Czy tylko zaczerwienione gardlo?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kostonica



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 1:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy wirusowej ból gardła nie jest bardzo silny i nie ma wysokiej temperatury, to takie dwa główne wyznaczniki. Ale i tak proponuję Ci wybrać się do lekarza, bo sama nie jesteś w stanie stwierdzić co Ci jest. Jeżeli nie chcesz brać antybiotyków, to poproś lekarza o testy [reklama], na podstawie wymazu z gardła stwierdzi jaki rodzaj infekcji jest odpowiedzialny za chorobę ale zdecydowanie odradzam samoleczenie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sasuke111



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PO :
pierwsze: z tego co wyczytałem to podczas anginy występuje w miarę duża gorączka (a dokładniej jaką masz?)
drugie: to niekoniecznie angina
trzecie: NOWICJUSZKA raczej samemu nie da się sprawdzić tego nalotu białego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group