Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anemia porade poprosze najlepiej od lekarza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zabusia



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 11:23 am    Temat postu: Anemia porade poprosze najlepiej od lekarza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Bardzo proszę o szybka diagnoze.
Mam 20 lat od jakis 3-4lat mam anemie z niedoboru żelaza i k.foliowego. lekarz szkoln nie badając mnie tak stwierdzil jak tylko na mnie spojrzał bez zadnych badan krwi powedzial ze jestem blada jak sciana za praeie zielona, a jak mi ciśnienie miezyl stwierdzil (45 na 60)ze zyc nie powinnam- wtedy uznałam to za niezły zart.
Podczsa ciarzy na badaniach mi wyszlo ze naprewde mam anemie, a ciśnienie miałam może 60 na 80 to podobno malo. Podczas ciazy zdarzaly mi sie omdlenia- taka natychmiastowa utrata sil...od zawsze jestem strasznie blada opalanie mi nie pomaga, wogóle przy wysokich temp.(lato) na słoncu bardzo zle sie czuje i z domu nie wychodze. jestem nie dosc ze strasznie blada, co chwie choruje a jak juz wyzdrowieje to kaszel lub katar zastaje ze mna przez najblizszy m-ac, jestem wiecznie zmeczona, osłabiona , łatwo sie denerwuje a nie mam czasu wolnego dla siebie, to nie jest przyczyna ze sie przemeczam jak nie pracowalam i nic nie robilam bylo nawet gorzej naleze do tych co lubia cos robic corka ma 14 m-cy i dokarmiam ja jeszcze piersia. precuje po 9 godzin + dojazdy (z domu wychodze ok 6:20 wracam ok 18 ) staram sie jesc wmiare zdrowo(wolowine, lopatke-mieso czerwone, watrubke, kurczaka, lubie sery zolte mleko, maslanki, jogortu, soki-przeciery marchewkowo owocowe-karotki, owoce,warzywa, orzech) i nic mi nie pomaga a z pracy zwolnic sie nie moge a jak wracam do domu przychodnie mam zamkniete.


Crying or Very sad

te teksty są ze stron opisujących anemie pogrubione moje objawy

„Wiodącymi objawami niedokrwistości są: bladość skóry, z odcieniem niekiedy żółtawym, bladość błony śluzowej jamy ustnej oraz spojówek oka, ograniczenie sprawności ruchowej, poprzez łatwe męczenie się i występowanie tzw. Zadyszki wysiłkowej przy stosunkowa małych wysiłkach(podbiegnę kawałeczek do autobusu i mało nie umrę, potem kolejne trzy przystanki się uspokajam), ogólna ociężałość bóle i zawroty głowy, senność, apatia, szum w uszach, mroczki przed oczami, a w przypadkach ciężkich skłonność do omdleń, a nawet stany podgorączkowe i pobolewania w okolicy serca o charakterze przypominającym niewydolność wieńcową.”

• „Objawy typowe dla anemii z niedoboru żelaza: łamliwość włosów(nie dosc ze się lamia to strasznie wypadaja a zawsze podobno miałam ladne, grube i geste wlosy nawet fryzjerzy się zachwycali) i paznokci, zmiany na błonie śluzowej języka, gardła, zajady w kącikach ust.(caly czas mi pekaja), wysuszenie skóry (np. na nogach czasem jak chodze az mnie „rwie” czuje jak mi skora peka czasem mam az biala a jak delikatnie się podrapie to leci mi sucha skora jak śnieg- jak lupiez)„
POMOCY odp prosz najlepiej na meila


----edited by emilka----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i

przypominam, że na forum NIE MA lekarzy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

morfologia konieczna jest;] bez tego nie da rady ;]
ale kup sobie jaki preparat z żelazem one nie sa na recepte...
jeszcze jest jeden objaw anemi blada powieka od wewnetrznej strony;);P musisz iść do lekarza;]
ja jak mialem kosmiczeni niski poziom żelaza to miałem takie migreny ze hoho... 3 dni nie wychodziłem z łózka okna zasłoniete i piłem tylko wode;] i zrzerałem po pacze ibupromu max dziennie;] po czym miałem uszkodzoną wątrobe:D
bez beki idź do lekarza podjerzewam ze nie pracujesz 7 dni w tygodniu;] a lekarze w niedziele nawet przyjmują;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lemonnka



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 6:26 pm    Temat postu: jakie badania trzeba zrobić?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo proszę o odpowiedz jakie badania trzeba zrobić (morfologię czego) by potwierdzić lub wykluczyc anemię? czy samo badanie na żelazo wystarczy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group