Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anemia i branie zelaza ....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia35



Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 17, 2018 11:45 pm    Temat postu: Anemia i branie zelaza .... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie.Mam 35 lat moje ostatnie wyniki to L-9.18,Hg 4.9 (i tutaj jest najwiekszy problem bo nie wiem czy chodzi o hemoglobine i czy ta wartosc jest prawidlowa). Ht 13.3 Er 4.9 PLT 299.Od dwuch miesiecy biore Sorbifer Durules i nie wiem czy HG to niska hemoglobina.Dobrze sie odzywiam,biore zelazo .Jesli wynik Hg jest za niski(nie znalazlam odniesienia w internecie) to dlaczego suplementacja nic nie daje.Bede wdzieczna za pomoc.W dziecinstwie mialam przewlekle anemie i transfuzje uzupelniajaca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gośka43



Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 09, 2019 10:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może chodzi o wchłanialność żelaza? Ogranicz może produkty laktozowe przy suplementacji. Ja brałam ostatnio SmartHit Ferrum. To jest podobno jakaś tam liposomala kuracja- ponoć właśnie ma sie dużo lepiej wchłaniać. U mnie tez jest problem z żelazem od lat i dość często musze suplementować. Dieta niestety nie wiele pomaga. A po tym smarthit już widze poprawe w wynikach po tym, no i nie miałam w ogole problemów jelitowych, jak po niektórych specyfikach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 16, 2019 11:17 am    Temat postu: Re: Anemia i branie zelaza .... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monia35 napisał:
Witam mam pytanie.Mam 35 lat moje ostatnie wyniki to L-9.18,Hg 4.9 (i tutaj jest najwiekszy problem bo nie wiem czy chodzi o hemoglobine i czy ta wartosc jest prawidlowa). Ht 13.3 Er 4.9 PLT 299.Od dwuch miesiecy biore Sorbifer Durules i nie wiem czy HG to niska hemoglobina.Dobrze sie odzywiam,biore zelazo .Jesli wynik Hg jest za niski(nie znalazlam odniesienia w internecie) to dlaczego suplementacja nic nie daje.Bede wdzieczna za pomoc.W dziecinstwie mialam przewlekle anemie i transfuzje uzupelniajaca.

Zapytaj w aptece farmaceuty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 22, 2019 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, może to być problem z wchłanianiem. Wchłanianie zwiększymy jeśli będziemy przyjmować je na czczo lub między posiłkami. Witamina C wspomaga wchłanianie żelaza. Korzystne są także witaminy B6, B12 i kwas foliowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group