Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anemia ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Orad



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 11:45 pm    Temat postu: Anemia ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.

Postaram się przedstawić mój problem. Wiem, że wizyta u lekarza jest najlepsza ale chciałym się zapytać wcześniej na forum.

Mam 20 lat. Do wieku około 16 lat uprawiałem zawodowo piłkę nożną (treningi w klubie). Nigdy nie narzekałem na zdrowie. Od tego momentu ćwiczyłem sam dla siebie.
Wydawać by się moglo, że wszystko powinno być w porządku, a jednak kilka objawów mnie niepokoi.

Otóż:
1. Mam niskie tętno - od kilku lat chyba tylko raz miałem powyżej 60 uderzeń na minutę - zazwyczaj w granicach 45-55, najniższe kiedykolwiek zmierzyłem to 41. Zazwyczaj mam tętno 50-55.
Ciśnienie 120/80 - od kilku lat praktycznie równe wahania tylko o max 5 w każdą stronę (to rzadkość zazwyczaj wychodzi te 120/80)

2. Od około roku po większym wysiłku strasznie słabo się czuję...takie dziwne uczucie - mroczki przed oczami, takie coś jakbym widział za mgłą, ogólne nagłe oslabienie, uczucie jakby moja skóra była gorąca (najbardziej odczuwam to na twarzy) - a jak się dotknę to mam odwrotne uczucie tak jakbym był strasznie zimny. Praktycznie w sekundzie robię się cały blady (praktycznie biały). Uczucie zimna.
Sam sie dziwię ale jeszcze nigdy nie straciłem przytomności ale sporo razy było blisko. Chce mi sie wymiotować - ale nigdy tego nie zrobiłem.

3. W nocy dobrze sypiam, zależy od dnia 8-12 godzin, a w dzien potrafię zasnąć wszędzie. Nie czuję się zmęczony a tu nagle same oczy mi się zamykają i jak nie wstanę to przysypiam. (nawet podczas rozmowy)

4. Często miewam stan podgorączkowy (około 37-37,5)

EKG i badanie krwi na potrzeby klubu (gdy trenowałem) maiłem robione w wieku 14 lat - wyniki zdrowy jak ryba.

Kilka osób mówiło mi, że to przez "dojrzewanie" ale naprawdę mam dużo znajomych i jakoś nikt aż tak tego nei przechodzi :/

Wagę mam w normie (nie mam nadwagi anie niedowagi)

...i tak raczej zamierzam iść do lekarza i zbadać krew ale moze spotkaliście się z takimi objawami.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 12:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez badań to jak wróżenie z kasztana...Zrób morfologię, to będzie można cokolwiek więcej powiedzieć. Przydałoby się też zrobić hormony.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 12:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym się jeszcze pokusiła o EKG . i koniecznie powiedz lekarzowi o swoim tętnie- może właśnie z powodu niego masz nagłe mroczki przed oczami.serce słabo pracuje= niskie tętno= uczucie słabości .
zrób też poziom cukru- to nagłe zasypianie może być spowodowane spadkiem cukru we krwi, lub za dużym jego poziomem.
poproś też żeby lekarz wpisał na badaniu krwi OB, z doświadczenia wiem, że nie zawsze "automatycznie" to jest sprawdzane, a biorąc pod uwagę stan podgorączkowy możesz mieć jakiś stan zapalny w organizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group