Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Alkohol wciąga - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://psychologia.net.pl/

To porta ktory znam i wiem że jest tam pare artykółów na temat alkocholizmu.

Polecam tez po góglać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Kwi 01, 2006 7:11 pm    Temat postu: Re: alkohol wciąga Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stokrotka.af napisał:
jak już człowiek zacznie to trudno mu się powstrzymać , bo po drinku świat nabiera barw:>


Wybacz ale nie zgadzam się z Tobą..
Co z tego, że nabiera barw?
Nawet postrzeganie swiata przez "różowe okulary"
może się znudzić..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomekk



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 12:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 17 lat i tez mam problemy z alkoholem. Od pewnego czasu zadarza mi sie coraz czesciej upijac uwielbiam pic piwo. Zdarza mi sie przynajmniej 1 do 2 razy w tygodniu (tylko weekend) byc pijanym a nieraz nieprzytomnym Sad Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentrają i ciągle zapominam o czym przedchwilą myslałem, nie jest to przypadkiem efekt mojego picia ? Dzisiaj jest mój pierwszy wekend bez imprezy i bez alkoholu. W sumie nie jest źle, ale przez cały dzień mnie kusiło wyskoczyc przynajmniej na jedno piwko Razz Czy to nie są jakies oznaki uzaleznienia ?

P.S mógłby mi ktoś podac jakiś "sensowny" link na temat alkoholu i skutków jego pica ? troche sie naczytałem o tym na necie, ale we wiekszosci to chyba były jakieś głupoty, bo gdyby była to prawda to powinienem już by nie żyć Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 5:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz 17 lat..
pijesz dlatego że alkohol jest CI potrzebny ?
czy dlatego że chcesz "imponować"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 18 lat i piję tylko okazjonalnie np. impreza urodzinowa. I jesli juz to jedno ew. 2 piwka, kiedy inny piją po 5 (do tego wódka, wino i cały zestaw innych drinków Smile )

Picie alkoholu mnie nie rajcuje. W ogóle samo piwo, jak i wódka mi nie smakują. Oczywiscie jak jest gorąco i jestem spragniony, to zimne piwko nie zaszkodzi Smile Ale żeby tak ciągle pić włąsciwie bez powodu i okazji, to absolutnie nie. Może dlatego, że lubie się wyróżniać ? W dzisiejszych czasach osoba niepijąca to rzadkość :/

Inny powód picia, jak i palenia papierosów (również lekkich narkotyków - maryśka), to fakt, że te środki odurzające "connecting people" Smile

Nie ma imprezy bez papierosów i alkoholu. Prosta sytuacja, jesteś na imprezie gdzie znasz kilka osób, a część widzisz pierwszy raz w życiu na oczy. Chcesz zajarać fajka, a nie masz ognia. Widząć gościa palącego podchodzisz, pytasz się czy ma zapalniczke i dalej leci samo...jedna znajomość więcej.

Kolejna sprawa. Sylwester. Godz 00.00 szampan, składanie życzeń. Na takich imprezach przeważnie nikogo nie znam... po złożeniu życzen i wyściskaniu pijanych dziewczyn znam już każdą osobę Smile

Alkohol i papierosy bardzo często ułatwiają zdobywanie znajmości. Chodze na różne zajęcia poza szkolne. Języki, sztuka walki i inne takie, i często po takich zajeciach pada pomysł, żeby pójść na piwko. Osoby na takich zajeciach czesto sie słabo znają, wystarczy kilka takich wypadów na browca i zwykła znajmość może się przekształcić nawet w przyjaźń, bo takie wypady na piwo są okazją do lepszego poznania ludzi, z którymi na codzień się przebywa.

Nie namawiam nikogo do picia. Przedstawiłem tylko przyczynę picia i palenia. Przyczynę, która bardzo często jest pomijana. Zazwyczaj się mówi o szpanowaniu i takie tam. Fakt to też jest istotny czynnik, aczkolwiek uważam, że zdecydowanie w mniejszym stopniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz racje.

Ja na początku zrobiłem oczy gdy spotkałem pewną osobę, tak jak piszesz zlepek ludzi nie do końca sie znających - kumpel kumpla, dziewczyna kuzyna kumpla i jej koleżanki itd.

i nagle podczas drogi do knajpy jedna z osób bez pardonu oznajmia że ona pije soczek. Pytania dziewczyn czy bierze jakieś leki albo coś, a on na to: "nie, po prostu ja nie pije alkoholi".

I to jest dla mnie sztuką i szczerze mówiąc zaimponowało mi. Ale do tego trzeba mieć CHARAKTER. Nie można poddawać sie presji, nie oglądać sie na komętarze oraz swoje odrębne zdanie.

Co nie jest takie łatwe i oczywiste we wszystkich sytuacjach. Zwłaszcza gdzie jest społeczne przyzwolenie a wręcz czasem zwyczaj (niczym jedzenie śniadania) do pewnych rzeczy.

Znam niestety tylko jedną taką osobę która potrafiła w tak zdecydowany i właściwie spontaniczny (bo dla niego było to oczywiste zrozumiałe i proste niczym dzień i noc).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również znam par osób, które nie piją alkoholu i to bynajmniej nie z powodu leków.. Po prostu nie przepadają za nim..
Każdy ma prawo zdecydować czy chce pić czy nie..
Choć moim zdaniem czasami powinno się "rozluźnić" na imprezie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też mam takie zdanie, dlatego alkohol piję tylko na imprezach (jakaś 18 czy sylwester), ale i tak w niewielkich ilościach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widać jesteś przykładem z naprawdę nie licznej grupy osób, która potrafi bardzo dobrze się bawić bez jakiegokolwiek trunku zawierającego alkohol..
Gratuluję Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najgorszy jednak w tym jest brak zrozumienia ze strony innych osób...:/
Wystarczy, że powiem, że nie piję, a zaraz słyszę "no co Ty?" "nie bądź frajer" " zgłupiałeś?". Czasami się zastanawiam kto tu zgłupiał Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 3 z 19

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group