Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Alkohol u taty.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola505



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 3:12 pm    Temat postu: Alkohol u taty. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój ojciec jest już starszą osobą. Niestety kiedy mama umarła często sięga po butelke. Jestem załamana. Chciałabym, żeby ktoś mnie wspierał, powiedział co robić, jak przerwać ten okropny nałóg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Artur898



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Olu.
Słuchaj, mój tata swojego czasu też lubił wypić. Mieszkasz z nim, czy on jest sam? Napisałaś, że jest osobą starszą. Może dopada go depresja, z wiekiem sobie nie radzi jak kiedyś?? Przynajmniej tak było w moim przypadku. Poczytaj trochę na temat alkoholizmu u osób starszych, nie jesteś z tym sama.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andyxx



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja babcia lubi sobie wypić winko, ale nie więcej niż kieliszek. Powinnaś się zaopiekować trochę tatą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jurand



Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz chyba poobserwować, jak często zdarzają się takie sytuacje i poszukać w swojej okolicy, specjalistów, ośrodka, do którego mogłabyś pójść i się poradzić, wtedy bedziesz wiedziała czy może tata potrzebuje pomocy ze strony specjalistów, postaraj sie również z tatą porozmawiać i pokazać mu, że zawsze jesteś dla niego wsparciem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewe.jork



Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mogłabyś napisać jak się skończyła sprawa z ojcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kirek
Spamer


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 12:39 pm    Temat postu: Re: Alkohol u taty. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ola505 napisał:
Mój ojciec jest już starszą osobą. Niestety kiedy mama umarła często sięga po butelke. Jestem załamana. Chciałabym, żeby ktoś mnie wspierał, powiedział co robić, jak przerwać ten okropny nałóg.


Tu nie Ciebie powinno się wspierać tylko ojca. Po pierwsze to dużo kontaktu z nim, zeby nie czuł się samotny po drugie są specjalne akcje które walczą z ciągiem alkoholików czy narkomanów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pauluse



Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 3:16 pm    Temat postu: Re: Alkohol u taty. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kirek napisał:
ola505 napisał:
Mój ojciec jest już starszą osobą. Niestety kiedy mama umarła często sięga po butelke. Jestem załamana. Chciałabym, żeby ktoś mnie wspierał, powiedział co robić, jak przerwać ten okropny nałóg.


Tu nie Ciebie powinno się wspierać tylko ojca. Po pierwsze to dużo kontaktu z nim, zeby nie czuł się samotny po drugie są specjalne akcje które walczą z ciągiem alkoholików czy narkomanów.


A ja uważam że osobie zmagającej się z czyimś problemem alkoholowym również potrzebna jest pomoc. Takie coś niesie ze sobą bowiem szereg stresów, bezsilności i smutku. Jest takie coś jak syndrom współuzależnienia i DDA. Osoby długo zmagające się z czyimś alkoholizmem często chorują na depresje. Nie można pozwolić aby czyjś alkoholizm wypełniał całe życie drugiej osoby, to jest toksyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ArekZ



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 9:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może spędzaj z nim więcej czasu, żeby czuł, że ma twoje wsparcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamaladysz



Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Maj 18, 2015 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To bardzo delikatny temat i pewnie trudno o tym rozmawiać ale powiedz mu że się martwisz. I pamiętaj, że nie jesteś odpowiedzialna za jego działania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Linor



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie, bardzo delikatna sprawa, mam nadzieję że uda ci się pomóc tacie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group