Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Albinos... ?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goldengarden



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 6:49 pm    Temat postu: Albinos... ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nurtujące mnie od dawna pytanie, na które nigdzie nie moge znaleść odpowiedzi. Otóż, chodzi mi o albinosów. Czy możliwe jest, aby murzyn który ma rodziców tej samej rasy tak samo jak i przodków może być albinosem? Będzie miał charakterystyczne dla swojej rasy cechy tzn. gęste włosy, szeroki nos, duże usta... Rolling Eyes Z góry dziękuję za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy chodziłaś/eś na lekcje biologi gdy była omawiana genetyka, ale z tego co ja pamiętam to albinosi są to odobniki (nie tylko ludzie, zwierzęta też mogą być albinosami), którzy nie mają pigmenty odpowiedzialnego za kolor.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goldengarden



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc istnieją biali murzyni?? Chodzilam na te lekcje a jak zapytałam sę nauczyciela to nie miał pojęcia co mi odpowiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... mi sie wydaje ze u murzynow nie wystepuje takie cos jak albinizm..Smile ale moge sie mylic... to spotyka tylko biale rasy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
am.100



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 2:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem albinizm to w pewnym sensie horoba także wiec i mużynów jak i u białych ludzi jest ona spotykana, zdaża sie u każdego, nawet i można spotkać bialego lub różowego mużyna lecz to jest dziedziczne, brak odpowiedniego pigmentu i wogule takie tam rzeczy hmmmmmmmmm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o dobrze wiedziec bo bialego murzyna to ja jeszcze nie widzialam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pituszka napisał:
o dobrze wiedziec bo bialego murzyna to ja jeszcze nie widzialam Wink


Majke Jackson jest właśnie białym murzynem, lecz on zatracił pigment podczas operacji plastycznych, a czy jest to możliwe w naturalny sposób (bez ingerencji człowieka) nie wiem, ale podejrzewam że tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aaaaaa.. no popatrz Smile wiedzialam ze to przez operacje huh ale czy to jest "naturalnie" mozliwe to tez nie mam pojecia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
goldengarden



Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aha czyli widzę że w sumie nikt nie wie więcej ode mnie na ten temat Razz Dziękuję za pomoc, pozdrawiam SmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak kiedyś Jackson zarzekał się że cierpi na chorobę zwaną "bielactwo" ale w sumie to chyba nie ma takiej choroby, chociaż może, jest... Confused
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group