Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Aktywny i zdrowy tryb życia

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rayne



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Skawina
PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 12:07 pm    Temat postu: Aktywny i zdrowy tryb życia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hejka!! Mam 17 lat.Potrzebuję porady co do mojego trybu życia.
Otóż jem 3 posiłki dziennie (śniadanie,obiad,kolacja) w równych odstępach czasu o ile to możliwe i staram się jeść zróżnicowane dania.Nie jem fast foodów.Piję dużo wody mineralnej niegazowanej,bo mam problem z nerką od urodzenia i nie mogę pić gazowanych napojów.Nie palę,nie piję alkoholu,czyli brak nałogów.
Uprawiam codziennie sport,tzn jeżdże na rowerze minimum 20 km dziennie po górkach itp.Czasem zaglądam na siłownię.
Niestety nie mogę spać długo,mam dużo nauki,więc średnio śpię 3-4 godziny dziennie.Bardzo łatwo popadam w stres,w sumie cały czas jestem zestresowana. Cozrobić,żeby się odstresować?Czy jest coś co źle wpływa na mój organizm przez taki styl życia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lilla
Gość









PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, no wiec bardzo dobre jest to ze nie jesz zadnych swinstw, jezdzisz na rowerze i uprawiasz sport ale najgorsze z tego wszystkiego jest mała ilosc snu.. Sen jest najlepszy na wszystko, podczas snu całe ciało sie regeneruje i odpoczywa wiec troszke mnie dziwi ze tak malo sypiasz, a widze ze nawet masz pojecie o zdrowym trybie życie. Jesli nie spisz w nocy to spij czasem po południu, to naprawde jest fajna rzecz i bardzo przydatna. W stres.. no to jest tez okropna rzecz.. wiem o tym cos bo sama bardzo czesto sie stresuje, probuje wmawiać sobie jak troche mniej przejmowac sie wszystkim szczegolnie szkoła, ale to naprawde jest trudne.. mysle ze osoby z otoczenia( szkoła, uczelnia, nauczyciele) maja tez wpływ na to ze sie stresujemy.. przynajmniej na mnie, nie mam pojecia dlaczego tak jest.. ii jeszcze co do sportu, znakomicie ze tyle jezdzisz na rowerze, ale mysle tez ze powinnas cos jeszcze robic, nie wiem moze biegac.. jest to naprawde fajna rzecz, choc nie dla wszystkich przyjemna.. no ja osobiscie bardzo bym chciała jak najdłuzej trzymac sie zdrowego trybu zyci, pije jak najwiecej wody, i ostatnio sobie postanowilam ze w ciagu dnia zjem przynajmniej 1 jabłko.. owoce tez sa bardzo zdrowe, zreszta jest tyle rzeczy zdrowych ..i co ci jeszcze powiem, hmm mysle ze znakomite jest w ciagu dnia krotki odpocynek. czyli jesli nie masz czasu na przynajmniej godz snu, to połoz sie z nogami do góry( odpoczna one) zamknij oczy(mozesz nałozycz mokre woreczki herbaty co naprawde pomaga) i tak przez 10 min sobie odpoczywaj.. wskazane jest tez krotki masaż twarzy lodem...cera staje sie zdrowa i zarozowiona.. taki dzienny relaks naprawde pomaga.. ja niestety miałam kiedys tradzik i teraz nie mam cery w najlepszej kondycji Crying or Very sad ale wierze ze Bog kiedys mi pomoze, juz wiele dla mnie zrobił.. ii nie wiem mozesz też robić sobie brzuszki, codziennie pobijajac rekordy.. zrzucisz w ten sposob troche brzuszka i bedziesz miala mocne miesnie..no to tyle..POzdrawiam cie i wszystkich
Powrót do góry
Rayne



Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Skawina
PostWysłany: Czw Wrz 07, 2006 5:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź Smile bardzo pomogłaś :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
koko



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie sadze, zeby bog w czymkolwiek pomogl, ale z jednym sie zgodze: odpoczynek w srodku dnia, bieganie i owocki/ swieze warzywka min. raz dziennie...
ja stosowalam kiedys rowniez zen szen w kapsulkach, bardzo mi pomagal w funkcjonowaniu,
powodzenia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalmania



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobre też są soki, najlepiej własnej roboty. Robi się to pare minut a sa nieporównywalne do tych ze sklepów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
poranek



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zaświaty
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co jest powodem twoich stresow/zmartwien?

Co do snu to liczy się jakość a nie ilość, choć z drugiej strony 3-4 godziny to trochę krótko min. 6 i myslę,że to kwestia zorganizowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja muszę spać przynajmniej osiem godzin, bo inaczej jestem całkowicie nie do życia... Very Happy A też mam 17 lat. Moim zdaniem to z powodu małej ilości snu.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bodek24



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku spore znaczenie mialy po pierwsze zapisanie sie na aerobik, a po drugie konsekwentna zmiana pieczywa z bialego na ciemne. obecnie wcinam schulstad z blonnikiem, razem z probiotycznymi jogurtami bardzo dobrze wplywa na moja przemiane materii.
fajnie sie czuje wiedzac, ze teraz wiecej o siebie dbam i prowadze cos w stylu "zdrowego trybu zycia" Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popieram poprzednika

od momentu kiedy przerzuciłam się na ciemne pieczywo, wyeliminowałam wszystko co smażone jestem "inna" czuje się zdrowsza, energiczna i po prostu pozytywnie nastawiona do życia:)

a to, że rano zjadam activie to moja przemiana też uległa zmianie:)

pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group