Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Wyniki bolerioza - temat zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BROWAReq



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 12:35 pm    Temat postu: --> Wyniki bolerioza - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wynik badania od mojego ojca. Problem polega na tym, że w tym tygodniu nie będzie lekarza i potrzeba pilnie zanalizować co oznacze ten wynik, ponieważ oczywiście mój ojczulek nie chce iść gdzie indziej z tym wynikiem, a ja muszę go jakoś przekonać.
Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.
WYNIKI:
Immunochemia
P/c anty Borellia burg. IgM - wynik dodatni
Wartość 21,8 NTU
P/c anty Borrelia burg IgG wynik ujemny
Wartość 6,1 NTU
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 1:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Był bym daleki od diagnozy na forum.

Myśle żę dobrym rozwiązaniem oraz argumentem są wzorce. Nie wiem czy akurat do tych badań można je tak łatwo dostać, ale zapytać w laboratorium nie zaszkodzi.

Do zwykłych badań są dostarczane zazwyczaj jeszcze normy, w tedy wiadomo od razu czy dany poziom czegoś tam jest poniżej czy powyżej normy, czy też w normie. Myśle że takie coś skołniło by twojego ojca do wizyty u lekarza.

Można też pokusić sie o informacje co dany stan oznacza, podwyższony czy też obniżony, aby podkreślić powagę sytuacji (lecz nie przestraszyć czy też nie wchodzić wkompetęcje lekarza). Ogólnikowe informacje myśle że dla kogoś kto nie jest lekarzem wystarczą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są normy:
9-10 -> szara strefa
pow 11 -> wynik dodatni
a wynik to ponad 21 dlatego dodatni
i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy to oznacza już boreliozę?
Powrót do góry
Wanda_L



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 2:14 pm    Temat postu: Badanie borrelia burgdorfer Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy moje wyniki są dobre?




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wanda_L
z tego co czytam to nie masz boleriozy- wynik ujemny czyli dobry Smile
jeśli się mylę to proszę o poprawkę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś kto potrafi interpretować wyniki w kierunku boreliozy mógłby powiedzieć mi coś na temat tego:

pierwsze badanie:

1. ELISA IgG: ujemny
2. ELISA IgM: 44

po 9 miesiącach:

1. Western blot IgM: dodatni- reakcja z OspC
2. Western blot IgG: -


czy jeżeli jest wynik dodatni to znaczy, że mam boreliozę, czy jej nie mam?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
muffy87



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 17, 2018 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety lekarze różnie dziś podchodzą do pacjenta i jego objawów. Poszłam do swojego rodzinnego-śpiewka, jak zawsze stres,przemęczenie.. Trzeba brać witaminy, chodzić na spacery. Na nic moje tłumaczenie, że czuję się tak źle od kilku miesięcy! Confused W końcu miałam dość i porobiłam badania diagnostyczne (nie tylko w kierunku boreliozy) w prywatnej klinice w Łodzi https://all-med.pl/uslugi/badania-diagnostyczne/
Dopiero tam dowiedziałam się, co mi dolegało..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group