Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Interakcje leków z innymi lekami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka222



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 8:16 am    Temat postu: dalacin a slonce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.we wtorek bede miec wyrywanego zeba.od wczoraj do tego zasu przyjmuje dalacin c.dentystka osttrzegala mnie surowo przed sloncem.chcialabym jednak pojsc na pogrzeb.jest cieplo i do 16 pewnie nie bardzo sie to zmieni.cooz robic w takiej sytuacji???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

różnie możesz zareagować na słońce.
możesz dostac wysypki lub poparzenia slonecznego.
ale skoro idziesz na pogrzeb to raczej nie ubierzesz niczego na ramiączkach więc będziesz w mniejszym stopniu narażona na promienie słoneczne.
myślę, że lekarce chodziło przede wszystkim o to żebyś podczas zażywania leku nie opalała się bądź nie korzystała z solarium.
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
b_a_d_i



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 8:09 pm    Temat postu: --> Interakcje leków z innymi lekami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam biorę nystatyne antybiotyk(przeciwgrzybiczny) do piątku ostatnią o 12 w południe czy mogę się napić alkoholu w sobotę wieczorem ?? proszę o jakie kolwiek odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest temat zbiorczy, dotyczący interakcji leków z alkoholem. trzeba się było dopisać ;]
nystatyna nie wchodzi w interakcje z alkoholem, ale przy grzybicach nie powinno się przesadzać z alkoholem
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tari



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 6:24 pm    Temat postu: Leki i interakcje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaczęłam zażywać lek aknenormin.czy może on wejść w jakąś reakcję z lekiem meridia?czy jednoczesne stosowanie obu leków jest bezpieczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a pytałaś o to lekarza?
to są leki na receptę?
lekarza powinno się poinformować o wszelkich przyjmowanych specyfikach- nawet tych wydawanych bez recepty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie spotkałam się z interakcją tych leków względem siebie ale na pewno i przy jednym i przy drugim należy skutecznie zabezpieczac sie przed ciążą
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tajka



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 3:41 pm    Temat postu: --> Interakcje leków z innymi lekami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy leki takie jak Bi profenid proxacin 500 i zaldir moge przyjmowac je wszystkie naraz?te leki przypisal mi lekarz

przeniosłam do odpowiedniego działu

nadawaj tytuły bardziej sugerujące problem
zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 4:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tajka a czy lekarz wiedział o wszystkich lekach które zażywasz?
jeśli tak to widocznie uznał takie połączenie za właściwe i bezpieczne.
poza tym- w każdym leku istnieje ulotka z którą należy się zapoznać. w tym wypadku chodzi mi zwłaszcza o "interakcje z innymi lekami".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group