Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Alergia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pyfcia



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:01 pm    Temat postu: --> Alergia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Niedawno robiłam badania na alergie z krwi. Wyszło mi, że na roztocze mam alergie 3. stopnia i na naskórek psa-2. st. Lekarz powiedział tylko, że alergia na roztocze jest dość poważna(?).
Moje pytanie brzmi: czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi stopniami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pyfcia
Reakcje alergiczne dzieli się na 4 stopnie objawowe.W tym przypadku stopnia 2;objawy(reakcja skórna i jelitowa) stopnia 3: reakcja jak poprzednio + reakcja oskrzelowa(duszności),neurologiczne.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pyfcia



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odp.
A czy może się tak zdarzyć, że mimo alergii 2 czy 3 stopnia, nie będzie żadnych objawów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 7:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pyfcia
Zasadniczo alergie ustala się na podstawie wywiadu i objawów.Takie testy z krwi nie dają pewności gdyż może być tak,że badanie będzie wskazywać na alergię a się nie ma a może być tak że się ma a nic nie wykażą badania.A też inna sprawa bardzo istotna,zdarzają się pomyłki w laboratoriach(z różnych powodów),dlatego wskazane jest czasem powtórzenie badania.Zawsze w takich przypadkach decyduje lekarz i on odpowiada za decyzje co do oceny jak i wyboru leczenia.A alergii nie ma reguły i każdy przypadek może być inny.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group