Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ból podrzebra, promieniowanie w okolicach nerki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekm26



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 12:08 am    Temat postu: Ból podrzebra, promieniowanie w okolicach nerki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Exclamation
Od jakiś 3 lat miewam skręty w okolicy prawej nerki, jednak po opukaniu jej stwierdziłem, iż to nie ona mnie boli.
Dolegliwości nasilały się po wysiłku fizycznym, ale za parę minut zanikały. (nie bezpowrotnie niestety Sad )
Z czasem zaczeły się nasilać, skręty trwały dłużej i były mocniejsze.
Badania, które zrobilem oczywiście to : krwi (próby wątrobowe, itd.), jak i pełne badanie moczu, robie je co 3-6 miesięcy (cukrzyca Evil or Very Mad ).
Wyniki w normie Exclamation , pytałem lekarzy, rodzinny stwierdził, że to pod wpływem stresu Laughing, więc przestalem się stresować Very Happy
W obecnej chwili bóle są nie do zniesienia a zaczynają się w okolicach prawego podrzebra i promieniują w okolice kręgosłupa na wysokości nerki tej samej strony, (albo odwrotnie, już nie mam pojęcia) bywało tak, że kiedy coś zjadłem, po jakiś 15-30min. ból zanikał, (ale wracał) także jadłem co 4godziny, by jakoś funkcjonować w pracy. (dziś nawet to nie pomogło Mad ) Jedyną ciekawostką jest, że kiedy siedzę czasem przez cały dzień (wolne od pracy) to wszystko jest OK Exclamation Dla wyjaśnienia dodam, iż żadne środki nie pomagają : rozkurczowe, czy nawet przeciwbólowe, próbowałem choć bardzo rzadko je stosuje, (nie jestem ich zwolennikiem). Jak pobolewa znaczy że żyje, ale ten ból to już przesada Mad Aha byłbym zapomniał (może to nie promieniowanie) ból podrzebra jest ciągły, natomiast w okolicach tej nerki (między nerką a kręgosłupam ..dokładniej) powstają skręty. Mad Wypowiedzcie się na to opowiadanie, bo już sam nie wiem co to jest Sad Dziękuję z góry za naruszenie mojego tematu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak się odżywiasz i czy miałeś robione usg jamy brzusznej i badany poziom bilirubiny?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacekm26



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 12:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś rok temu przechodziłem w szpitalu pełny zakres badań, począwszy od wzroku, skończywszy na ukrwieniu kończyn, (przy cukrzycy bardzo ważne). Żadnych zmian, a skoro cukszyca i to od drugiego roku życia, to zawsze towarzyszyła mi ścisła dieta. Może warto by było powtórzyć niektóre badania. Question Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sun



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasami taki ból może świadczyć o zapaleniu nerek, no ale tak to sobie można gdybać. Najlepiej się przejść i sprawdzić u lekarza co nam dolega. Może się okazać, ze to coś w rodzaju nerwobólu - miewam takie często, szczególnie jak się zdenerwuję za bardzo, ale z reguły przechodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group