Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Interpretacja wyników badań RTG płuc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milka24



Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 30, 2014 6:34 am    Temat postu: Interpretacja wyników badań RTG płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku rtg płuc:
wzmożonie rysunku oskrzelowego oraz pozapalne zacienienie w dole płuca, obustronne. Innych zmian nie stwierdzono.
Wyniki są mojego Tatusia, ma 57 lat, pali od ok 40, czasami ma suchy kaszel, ale raczej nie uporczywy,
co może to oznaczać, bardzo proszę o szybką odpowiedź, bardzo się boje Sad(( bardzo proszę o pomoc, na wizytę u lekarza rodzinnego trzeba zaczekać a ja strasznie się boję. Kocham Go najbardziej na świecie, nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek mogło mu być. Błagam o pomoc!!!!!!

Dodano po 5 godzinach 57 minutach:

dodatkowo chciałabym zaznaczyć, że również wykoano badania krwi, moczu.
OB jest podwyższone do 22. i niedobór MONO, Baso (jest 2,5 powinno być 4)
reszta wyników w normie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nnn123



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym pocieszyć, ale nie mogę. Według opisu Pana ojciec ma stan zapalny - infekcję górnych dróg oddechowych a dokładnie oskrzeli czyli ma tzw. przeziębienie. ślady po przebytych zapaleniach lubią zostawać w płucach i w przeponie. W zdecydowanej większości przypadków te ślady tyle robią że je widać w badaniach obrazowych i tyle. Bardzo mało prawdopodobne żeby to była zmiana nowotworowa, ale nie mogę tego powiedzieć, że na dokładnie 100%. Jeśli Pana Tata ma inne objawy zwłaszcza jeśli są one niepokojące to proszę koniecznie je wymienić u lekarza. W razie czego może Pan tu dopytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group