Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beti5225



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ostrów wlkp
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 3:52 pm    Temat postu: Tarczyca - jakie objawy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem ciągle zmęczona śpiąca schudłam mam suchą skórę wyniki w normie tylko kreatynina o,50mg/dl co mi jest? Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 6:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

beti5225
Jak sądzę chodzi o wynik 0.5mg/dl)a nie o.50mg/dl)taki wynik może wskazywać na problem z nerkami ale bardziej wskazany jest wynik badania w kierunku tarczycy.Jeśli jest wykonane badanie krwi(czy inne) to proszę podać wszystkie wynik z normami dla danego labo.Jeden wynik o niczym nie świadczy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SONDA



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o tarczyce,trzeba zrobic badanieTSH.Po Czarnobylu bardzo wzrosło zachorowanie tarczycy.Ja miałam zoperowana.Narosła mi w ciagu dwóch tygodni.Powiedziano mi ,że to genetyczne,ale u mnie nikt w rodzinie nie chorował...Myślę,że nasze dzieci tez to dosięgło,pomimo zaaplikowanego płynu lugola...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina989



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mojęcice
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 1:29 pm    Temat postu: tabletka radioaktywna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na tarczycę lecze sie juz 3 lata. miałam niedoczynnosc. brałam tabletki niestety nie pamiatam ich nazwy. 5\6 miesiecy nie biore juz zadnych tabletek i teraz przy kontroli lekarskiej, lekarz stwierdził, że zaleca mi tabletke radioaktywna (mam 46 lat)
Bardzo szybko sie mecze, mam problemy z oddychaniem, nic mi się nie chce robić.
I teraz nie wiem czy powinnam przyjąć tabletke radioaktywna czy jednak kierować sie na operację (wyciecie tarczycy)

Bardzo prosze o swoje opinie.
Prosze o rade.


Nie powielaj tych samych postów i nie zakładaj nowych tematów bez sensu.

Przeczytaj regulamin forum!

Zbędny temat usunęłam / nowicjuszka


usunęłam powielony post. przyłączyłam do takiego samego tematu.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewelina989
głównymi "przeciw" tego typu tabletce jest nie do końca zbadany wpływ jaki ma lek na przyszłe potomstwo. myślę więc, że Ty możesz ją spokojnie zażyćSmile
z tym, że przez jakiś okres czasu (chyba 3 tyg) nie wolno zbliżać Ci się do dzieci. przynajmniej tak było jeszcze kilkanaście lat temu jak moja babcia ją brała.
operację zawsze możesz przeprowadzić.
to już zależy od Ciebie .

a ponowne rozpoczęcie zażywania leków nie wchodzi w grę? jedynie te dwie opcje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Polny Kwiatek



Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od pół roku leczona byłam na nadczynnosc tarczycy. Poniewaz mialam do tego bardzo niskie WBC zawsze ponizej 3 (norma 4,00-11,0) moj lekarz skierował mnie na jod, z nadzieją ze po odstawieniu lekow krwinki w koncu zaczna sie zwiekszac.
jodu dostałam dawke 3 (wybaczcie ale nie znam tych określen oznaczajacych dawke/) po miesiacu czyli teraz zrobilam badani krwi i wyszło ze
WBC- 2,5 (norma 4-11)
FT4 18,48 (norma (12,80-20,40)- czyli jest ok
FT3 5,13 (norma 4-6,Cool czyli tez ok
ale TSH mam poniżej 0,01 gdzie norma jest 0,27-4,20
poniewaz sezon urlopowy w pelni moj lekarz bedzie dostepny dopiero pod koneic sierpnia a ja juz odchodze od zmysłow poniewaz nie mam pojecia co te wyniki oznaczaja?
mam 26 lat, waze 55 kg, nigdy wczesniej na nic nei chorowalam
czy moze mi ktos napisac czy nadal mam nadczynnośc ? czy jod mi zaszkodzil czy pomogl bo niby te 2 wyniki mam w normie ale to tsh jest znowu złe/

czy ciagle obnizenie wbc (leukopenia) doprowadzi w koncu do białaczki?/
jesli to mozliwe to prosze o odp...
pozdrawiam

Dodano po 38 sekundach

od pół roku leczona byłam na nadczynnosc tarczycy. Poniewaz mialam do tego bardzo niskie WBC zawsze ponizej 3 (norma 4,00-11,0) moj lekarz skierował mnie na jod, z nadzieją ze po odstawieniu lekow krwinki w koncu zaczna sie zwiekszac.
jodu dostałam dawke 3 (wybaczcie ale nie znam tych określen oznaczajacych dawke/) po miesiacu czyli teraz zrobilam badani krwi i wyszło ze
WBC- 2,5 (norma 4-11)
FT4 18,48 (norma (12,80-20,40)- czyli jest ok
FT3 5,13 (norma 4-6,8 ) czyli tez ok
ale TSH mam poniżej 0,01 gdzie norma jest 0,27-4,20
poniewaz sezon urlopowy w pelni moj lekarz bedzie dostepny dopiero pod koneic sierpnia a ja juz odchodze od zmysłow poniewaz nie mam pojecia co te wyniki oznaczaja?
mam 26 lat, waze 55 kg, nigdy wczesniej na nic nei chorowalam
czy moze mi ktos napisac czy nadal mam nadczynnośc ? czy jod mi zaszkodzil czy pomogl bo niby te 2 wyniki mam w normie ale to tsh jest znowu złe/

czy ciagle obnizenie wbc (leukopenia) doprowadzi w koncu do białaczki?/
jesli to mozliwe to prosze o odp...
pozdrawiam

Dodano po 3 minutach

od pół roku leczona byłam na nadczynnosc tarczycy. Poniewaz mialam do tego bardzo niskie WBC zawsze ponizej 3 (norma 4,00-11,0) moj lekarz skierował mnie na jod, z nadzieją ze po odstawieniu lekow krwinki w koncu zaczna sie zwiekszac.
jodu dostałam dawke 3 (wybaczcie ale nie znam tych określen oznaczajacych dawke/) po miesiacu czyli teraz zrobilam badani krwi i wyszło ze
WBC- 2,5 (norma 4-11)
FT4 18,48 (norma (12,80-20,40)- czyli jest ok
FT3 5,13 (norma 4-6,8 ) czyli tez ok
ale TSH mam poniżej 0,01 gdzie norma jest 0,27-4,20
poniewaz sezon urlopowy w pelni moj lekarz bedzie dostepny dopiero pod koneic sierpnia a ja juz odchodze od zmyslow poniewaz nie mam pojecia co te wyniki oznaczaja?
mam 26 lat, waze 55 kg, nigdy wczesniej na nic nei chorowalam
czy moze mi ktos napisac czy nadal mam nadczynnośc ? czy jod mi zaszkodzil czy pomogl bo niby te 2 wyniki mam w normie ale to tsh jest znowu złe/

czy ciagle obnizenie wbc (leukopenia) doprowadzi w koncu do białaczki?/
jesli to mozliwe to prosze o odp...
pozdrawiam

Dodano po 46 sekundach

od pół roku leczona byłam na nadczynnosc tarczycy. Poniewaz mialam do tego bardzo niskie WBC zawsze ponizej 3 (norma 4,00-11,0) moj lekarz skierował mnie na jod, z nadzieją ze po odstawieniu lekow krwinki w koncu zaczna sie zwiekszac.
jodu dostałam dawke 3 (wybaczcie ale nie znam tych określen oznaczajacych dawke/) po miesiacu czyli teraz zrobilam badani krwi i wyszło ze
WBC- 2,5 (norma 4-11)
FT4 18,48 (norma (12,80-20,40)- czyli jest ok
FT3 5,13 (norma 4-6,8 ) czyli tez ok
ale TSH mam poniżej 0,01 gdzie norma jest 0,27-4,20
poniewaz sezon urlopowy w pelni moj lekarz bedzie dostepny dopiero pod koneic sierpnia a ja juz odchodze od zmyslow poniewaz nie mam pojecia co te wyniki oznaczaja?
mam 26 lat, waze 55 kg, nigdy wczesniej na nic nei chorowalam
czy moze mi ktos napisac czy nadal mam nadczynnośc ? czy jod mi zaszkodzil czy pomogl bo niby te 2 wyniki mam w normie ale to tsh jest znowu złe/

czy ciagle obnizenie wbc (leukopenia) doprowadzi w koncu do białaczki?/
jesli to mozliwe to prosze o odp...
pozdrawiam

Dodano po 24 minutach:

przepraszam ... wkelilo mi sie kilka razy:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hitsu_91



Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 132

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy przy niedoczynności tarczycy może puchnąć jezyk??? Proszę o szybkie odpowiedzi bo chyba musze iść do lekarza ._.'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olcia1710



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 7:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wczoraj odebrałam wyniki badań histopatologicznych:

Ademona folliculare diam 3 cm.
Lymphonodulitis chronica non specifica (0/1)


Jeśli ma ktoś wiedzę na ten temat bardzo bym prosiła o wyjaśnienie, bo mój lekarz starał się mówić o wszystkim al nie o wyniku i teraz strasznie się zamartwiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ulipoli



Dołączył: 02 Cze 2019
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 03, 2019 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja pani ginekolog która jednocześnie jest endokrynologiem odkryła u mnie zbyt wysokie TSH co przy staraniu o dziecko bardzo mi zawadza. Stąd też zaczęłam zagłębiać się w informacje dotyczące tarczycy. Poczytałam nieco o tej terapii radiojodem o której wspomina autorka postu i wydaje mi się, że jest ona skuteczna. Nie rozumiem dlaczego lekarze zniechęcają jej zastosowanie? Ja stosuję póki co tabletki na zbicie tarczycy ale nie wiadomo, jak długo jeszcze ten proces będzie trwać.. Znalazłam świetny artykuł na temat tarczycy, jej nadczynności i nadczynności i wszystkiego co z nią związane. wiele się z niego dowiedziałam może wam się przyda także https://byc-zdrowym.pl/problemy-z-tarczyca-jakie-tabletki-na-tarczyce-sa-najlepsze/ Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wixnia



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 27, 2019 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie na moje problemy z tarczycą pomaga tylko euthyrox. Przerobiłam już kilka leków i tylko ten dobrze działa. Na https://ktomalek.pl/euthyrox-n-25-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-tabletki-0-025-mg-100-tabl-4-blist-po-25-szt/ub-8072801 sprawdzam gdzie moge go dostać, bo kiedyś w mojej aptece w moim bloku nie był on dostępny i dostałem zamiennik, ktory mi nic nie pomógł. Euthyrox to najlepsze lekarstwo na problemy z tarczycą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group