Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aaankaaas



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 4:12 pm    Temat postu: HELP:) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałam się dowiedzieć czy leczenie chirurgiczne w przypadku strumy nodosy jest konieczne? Mam kilka torbielek różnej wielkości, kilka razy robiłam usg i biopsje ("wnętrze" jest neutralne), a także TSH (w normie). Próbowałam ponad pół roku leczenia jodem, torbielki pozostały tej samej wielkości... Mam 22 lata, i słyszałam skrajne opinie: poddać się operacji (ze względu na młody wiek), albo nie poddawac się (nie ma sensu ciąć młodej osoby;p zwłaszcza że hormony sa w normie) Bardzo prosze o rade.


----edited by emilka----
nie pisz trzech jednakowych postów. dwa skasowałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwona1978



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Po porodzie (ale nie wiem do końca bo nie robiono mi badań podczas ciąży) dostałam wysokich przeciwciał i znacznej niedoczynności. obecnie prawdopodobnie po przedawkowaniu euthyroxu weszłam w nadczynność. co miesiąc wyniki są o dziesiętną bliższe normy (T4 - 2,19 T3 - 9 TSH bliskie zero). czy pozostanie bez leków jest bardzo niebezpieczne? dostałam metizol ale boję sie juz czegokolwiek brać bo po tej akcji z euthyroxem nie bardzo już wierzę lekarzom!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinella



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem zalamana!mam dopiero 14 lat a moja tarczyca jest dwukrotnie powiekszona wstydze sie nawet ubierac w bluski odslaniajce szyje Exclamation moj lekarz wcale mnie nie leczy ; wizyty polegaja na mierzeniu wazeniu i skierowaniu na TSH Exclamation i na tym koniec Exclamation i tak w kolko moje leczenie wcale nie postepuje ! przez pare miesiecy zazywalam jod ale zalecil by juz go odstawic ! chyba powinnam zmienic lekarza Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justina1983



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 4:11 pm    Temat postu: czy to tarczyca? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podejrzewam u siebie nadczynnosc tarczycy.nieznam wszystkich obiawow tej choroby.mam problemy z nie regularna miesiaczka,do tego dochodzi tycie mino diety i wypadajace wlosy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrób badanie krwi hormonu TSH, a będziesz wszystko wiedziała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie. poza tym, jak tycie to bardziej niedoczynność jak juz Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
guit



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
piszę w imieniu żony. Przedwczoraj okazało się, że ma nadczynność tarczycy (TSH 0,005). Miała też robione badanie USG. Wynik:
"tarczyca położona pośrodkowo, prawy płat wym: 40x12x15mm, w jego dolnej części wyodrębnia sie pojedynczy guzek hypoechogeniczny o śr. 12mm.cieśń szer 4mm. lewy płat o wym 48x15x14mm, w środkowej części widoxczne dwa drobne guzki hyperochegoniczne o śr 7mm i 5mm,dolna część plata o niojednorodnym rozkładzie echa -możliwy guzek w trakcie tworzenia".
Na chwilę obecną czeka na kolejne badania tarczycy. Czy w tej chwili możecie rzucić jakąś radę, pocieszenie, czy jeszcze za wcześnie?
Jeśli będzie drugi wynik, dam znać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MEG25



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

meg25
czesc
ja sie wlasnie dowiedzialm ze mam tarczyce nadczynnosc WYNIK 0,004 ML i to przez przypadek mialam strasznie wysokie tetno ,bezsennos ale myslalm ze bylo to spowodowane odchudzaniem i oczywiscie czasem zalewalam sie goracym potem ale nie przypuszczalam ze to moze byc tarczyca chcialam sie was spytac bo czytalam ze dziewczynny bardzo chudna w nadczynnosci a ja NIE ,jak jem mniej to faktycznie chudnie ale jak zaczelam jesc normalnie to tyle juz 2 kg mam do przodu i nie rozumiem tego dlaczego ja mam inaczej???? boje sie ze jak zaczne brac leki na nadczynnosc to jeszce wiecej przybiore na wadze napiszcie mi czy te tableki powoduja tycie i czy ktos tez mial tak jak ja ze tyl a nie chudnal dzieki i prosze o odpodziec
megii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kuma43



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 3:49 pm    Temat postu: prosze o rade Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem po operacji tarczycy i mam problemy z mówieniem tz, mam cały czas mam chrypke .Prosze mi poradzic co mam robic .Lekarz rodzinnu nie widzi podstaw do dalszego zwolnienia . a ja mam problemy z oddychaniem i bardzo szybko męcze się ,niewiem co mam robić .Prosze o rade . Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nina5



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a słyszał ktos z was ze tarczyce mozna leczyc noni?
wspomagac jej leczenie

Dodano po 44 sekundach:

http://www.nonileczy.pl/tarczyca.htm


tu jest wątek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group