Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia
Gość









PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 8:40 pm    Temat postu: tarczyca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

baswil@poczta.onet.pl
ja rowniez mam niedoczynnosc tarczycy jednak moje objawy sa nieco inne.zamiast tyc trace na wadze,strasznie poca mi sie dlonie i stopy przy tym sa lodowate.czesto mam kolatania serca i ogolne zle samopoczucie.mieisiaczki mam nieregularne i dosyc obfite.od niedawna mam rowniez mrowienia konczyn chociaz nie wiem czy to ma zwiazek z tarczyca czy innym chorobskiem.lekarze czesto bagatelizuja pacjentow zwlaszcza w mlodych dlatego trezba byc natretnym i pytac o wszystko.
Powrót do góry
Uryna



Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 03, 2006 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ok. , ale ja nie mam ,żadnych z objawów , tylko jedynie czasem mam chrypę i podwyższone TSH .Ale basia jak to jest ,że ty się leczysz na tarczycę i objawy nie ustępują , bo nie rozumiem tego . I powiedż mi jeszcze co by się działo gdybym nie leczyła się ?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fleks



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też mam nadczynnsc tarczycy i leżałem na tą chorobę miesiąc w WSP w olsztynie bo mam dopiero 15 lat na szczęcie u mnie nie trzeba robi zabiegów ani radjodem ani operacja. Biore metizol 1 rok i co jakiś czas jeżdze na kontrole lekarskie do endokynologa i ostatnio mi powiedział że nie moge sie za bardzo stresowac bo bende miał nawrót choroby prosze mi powiedzie czy to prawda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, to prawda. Moja siostra zacząła chorować na nadczynność w wieku 17 lat, leżała w "Matce Polce" miesiąc, została niby "wyleczona". Pchali w nią metizol, już nie wspomnę, ile przytyła. Ale po jakimś czasie wszystko wróciło do stanu poprzedniego, znów złe wyniki. Znów metizol i tak ciągle. Aż lekarz stwierdził, że nie ma co ciągle truć ją metizolem.... i w wieku 20-21 lat miała operację.
Po operacji bierze się leki do końca życia, są to leki bodajże na "niedoczynność", gdyż muszą "zastąpić" pracę tak ważnego gruczołu, jakim jest tarczyca. Dziękujmy za "Czarnobyl"...
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mouse



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 6:24 pm    Temat postu: pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomóżcie proszę. Moja siostra miała operację jakieś 20 lat temu , teraz ma 35 lat i znów sie leczy wole jej odrosło i sięga juz rozmiarów około 10 cm. Farmakologia raczej nie daje oczekiwanych rezultatów. Wprawdzie hormony sa idealne ale wole rośnie najgorsze w tym wszystkim jest to że siostra nie ma żadnych dolegliwości. Lekarz kazał jej się zastanowić czy decyduje sie na leczenie radiojodem czy na operację . Napiszcie proszę co lepsze i jakie każda z tych metod niesie za soba konsekwencje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fikrag



Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,mam 26 lat i mam juz jakies 9 lat problemy z tarczyca ,raz jest to niedoczynnosc a raz nadczynnosc,fajnie ze znalazlam kogos z kims mozna co nieco pogadac o naszych problemach.Wiec zaczne od tego ze jakis 9 lat temu dowiedzialam sie ze mam niedoczynnosc tarczyc,pozniej nadczynnosc i tak naprzemian do jakiegos 2004 r,caly czas bylam pod kontrola endokrynologa a co jeden to lepszy ,caly czas zazywalam tabletki,a to metizol a to tyrosan ato eutyroks[raz bylam chuda a raz w ciagu dwuch tygodni musialam zmienic moja garderobe na xxx],wiec sie wkurzylam i niebralam zadnych tabletek ,poprostu przestalam sie leczyc ,az do momentu jak sie dowiedzialam ze jestem w 2m ciazy a to juz niebylo smieszne,odrazu dostalam tyrosan .Moja p.ginekolog powiedziala ze to bedzie cud jak uchowam ta ciaze,a endokrynolog stwierdzil ze bedzie o.k.Po 7m urodzilam zdrowego synka ma teraz 13m,jemu robimy rowniez badania na tarczyce.Tak zajelam sie moim synkiem ze calkowicie zapomnialam o sobie i ostatnio poszlam na zmiezenie cukru do por.metabolicznej a wyladowalam na odziale .trafilam tam z fT4>100,[przy wyjsciu na wlasne zadanie 72,66],z choroba Graves-Basedowa w stadium hiperytyreozy,tachykardia ok.130\min,z mocnym drzenie rak, z wolem ze slyszalnym szmerem naczyniowym nad gruczolem,wytrzeszczem i to niemalym, dostalam leki i funkcjonuje,jestem z moim synem w domku a niewiadomo jak dlugo.Wiem ze gdybym przylozyla sie do leczenia to byloby wszystko w porzadku a tak wlasnie przygotowywuje sie do zabiegu kiedy/ niewiem dokladnie wiem ze jakbym dostala druga szanse to bym z niej skorzystala.Acha moje wole jest obecnie o wymiarach prawe 28,6ml,a lewy 35,7 ml.czy macie jakiegos dobrego specjaliste.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tetka



Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 5:08 pm    Temat postu: niedoczynność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Błagam, pomocy - nic już nie rozumiem.
W październiku, lekarz stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy i zapisał mi EURTHYROX początkowo N50 obecnie 1 tabl. N75 r .
Moje wyniki:

BADANIA TSH; FT3; FT4; T3; T4
norma (0,25-5) ; (4-8,3) ; (9-20) ; (0,95-2,5) ; (60-120)

06.07.06. 1,55; 3,93; 11,17; --- ; ----
26.09.06. 1,20; 5,15; 10,25; 1,93; 83,93
11.12.06. 0,39; 4,92; 10,62; --- ----
13.03.07. 0,28; 4,35; 13,18; --- ; ----

ponieważ miałam wysoką prolaktynę dostałam BROMERGON 2,5, po 6 miesiącach z powodu braku poprawy zamieniony został na DOSTINEX 0,5.
Na początku czerwca idę robić badania, więc zobaczę czy będzie poprawa. Teraz wiem, widzę i czuję tylko jedno, że z dnia na dzień jestem bardziej zmęczona i psychicznie i fizycznie. Mam o 20 kg więcej (tyle mi przybyło w ok. 1,5 roku) niż powinnam mieć i mimo leczenia waga nie chce drgnąć w dół nic a nic !!!
Zaczęłam czytać o tarczycy i we wszystkich publikacjach mowa o tym, że niskie TSH mówi o nadczynności ja podobno mam niedoczynność a TSH 0,28. Robiłam badania na przeciwciała - jest o.k. Czy jestem jakaś "inna" ? Poza tym mam pytanie: co z jodem ? Docierają do mnie sprzeczne informacje, jak jest faktycznie, można go przyjmować czy też nie ?! Jeszcze jedno: ile czas organizm potrzebuje na uregulowanie gospodarki hormonalnej ?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Pozdrawaim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kachna



Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej.. Podejrzewano u mnie niedoczynność tarczycy gdyż od dwóch lat zaczełam nagle tyć, nie w jakimś kosmicznym tempie ale jednak 12 kg przy naprawde z początku dużej ilości ruchu.. teraz trace dech jak przebiegnę kilkadziesiąt metrów czy jak za szybko idę bardzo się poce i męcze..Sad.. a naprawde lubie sport. Zrobiłam badania na TSH i glukoze bo takie zlecił mi lekarz i wyszły w normie. Glukoza 98 a TSH 2,37. Nadmienie że w najbliżej rodzinie jest osoba bardzo otyła a ja nie jem anie słodyczy bo nawet patrzeć nie mogę na nie i robi mi sie nie dobrze.. ani jakiś obfitych dań bo dzieje sie to samo co ze słodyczami. Nigdy nie chorowałam na bulimie ani anoreksje i do 18 roku życia miałam idealną sylwetkę(z czego nie zdawałam sobie wtedy sprawy Wink ) a teraz wystarczy że cokolwiek zjem to mój brzuch wygląda jak bym była w ciąży conajmniej 4 miesiąc. A napewno nie jestem . Czy ktoś może mi pomóc? lekarz stwierdził że wyglądam dobrze ale ja poprostu czuje że coś jest ze mną nie tak. I proszę mi wierzyć że to nie jest moje urojenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
SmoothMove



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 1:10 pm    Temat postu: TARCZYCA wyniki TSH Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny. Proszę was o pomoc. 4 lata temu usunięto mi lewy płat tarczcy. Po operacji nie brałam żadnych leków. Ostatnio poszłam do Endo i przepisała mi EUTHYROX 50. Kazał mi brać połowę tabletki ale najpierw miałam zrobić badania TSH. Wynik TSH mam 2,44.
Teraz mam dylemat czy brac połowę tabletki czy najpierw pokazać wyniki badań???
Co prawda lekarz kazał mi brać i przyjść na kontrolę za 3 tygodnie!!!
Mam brać czy iść do niej z wynikami najpierw zanim zacznę brać? Jak myślicie??


aha mam jeszcze pytanie bo coś mi sie tu pomyliło.
Czy niedoczynność tarczycy polega na tym, że organizm nie przyjmuje jodu?? Czytam na internecie i czytam i pogubił mnie wątek z tym, że wczasie nadczynności przyjmują jod radioaktywny.
Nie zbyt to wszystko rozumiem;(


----edit by emilka---
jeśli chcesz coś dodać lub zmienić użyj opcji "zmień". jest w prawym górnym rogu każdego Twojego posta:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leczenie niedoczynności nie polega na przyjmowaniu jodu. tak sie leczy nadczynność.

co do leku, to wydaje mi się, że powinnaś go wziąć tak jak lekarz zalecił. nie stosuje się go tylko i wyłacznie przy niedoczynności, ale też włąsnie po zabiegach, operacjach tarczycy.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group