Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dolphine



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 czerwca 2005 roku zostalam poddana operacji usuniecia guzkow tarczycy. moim zdaniem nie powinienes rezygnowac z zabiegu, ewentualnie skonsultowac sprawe z innym endokrynologiem. wielokrotne wykonywanie biopsji moze tylko pogorszys sprawe, zaden guzek nie lubi jak sie w nim grzebie, niektore po biopsjach powiekszaja sie, albi ich zawartosc wycieka i pokrywa zdrowa strukture tarczycy, a z tym moze byc roznie. proponuje wykonanie scyntygrafii, badanie nieklopotliwe, a daje jakis obraz z czym mozemy miec do czynienia. usuniecie guzka tarczycy nie polega tylko na jego wyluskaniu, zwykle usuwa sie je z lekkim zapasem, zeby miec pewnosc, ze nie zostala zadna zmieniona tkanka. kazdy zabieg chirurgiczny zwiazany z usunieciem kawalka tarczycy oznacza przyjmowanie juz zawsze!!!!! syntetycznych hormonow tarczycy np. Eutyrox, dawka jest uzalezniona od tego, jak pozostala czesc tarczycy sobie z tym poradzi. co do komplikacji pooperacyjnych to zdarzaja sie. bezglos, chrypka, zmiana barwy glosu. zwykle ustepuja pojakims czasie i nie zdarzaja sie zawsze. ja nie mialam tyle szczescia, dopadl mnie lewostronny paraliz krtani i strun glosowych. mowilam bardzo niskim glosem, sparalizowana krtan nie pozwalala na wymawianie niektorych glosek, mialam problemy z przelykaniem. taki stan trwal przez 6 miesiecy, przeszlam kuracje sterydami, zaliczylam okolo 150 zabiegow galwanizacji krtani, chodzilam na cwiczenia do logopedy i foniatry, odzyskanie glosu kosztowalo mnie wiele pracy i wiele godzin cwiczen, nudnych, monotonnych i w sumie dosc trudnych. dzis juz jest ok, organizm ladnie reaguje na Eutyrox, za 2 tyg. mam kontrolne USG i mam nadzieje, ze nie mam nowych guzkow! choc lekarze mowia, ze jesli cos takiego sie na tarczycy pojawilo, to nalezy sie liczyc z nawrotami. jestem dobrej mysli. teraz walcze z zespolem Sudecka po zlamaniu nadgarstka Smile to tak, zeby mi sie nie nudzilo. mam 36 lat....... nie poddam sie. a Tobie zycze podjecia szybkiej i madrej decyzji, bedzie dobrze, musi byc Smile

pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AndrzejK



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Dolphine. Rzuciłaś nowe światło na moją znajomość biopsji. Nie wiedziałem, że guzki mogą źle to znieść. Idę do jeszcze jednego endokrynologa.

Ciągle mam wątpliwości.

Po pierwsze - jeśli guzek nie jest złośliwy, to po co go wycinać(co gorsza z reguły wycina się jeden cały PŁAT tarczycy)? Pytałem chirurga - możliwe że po wycięciu trzeba będzie używać leków do końca życia (uzupełniających ten wycięty płat). Mogą zaistnieć także inne powikłania.

Po drugie - jeślibym zrobił dwie, albo nawet trzy biopsje i wszystkie pokazałyby niezłośliwość mojego guzka, to pewność takiego wyniku jest moim zdaniem już bardzo duża. Możnaby jeszcze zrobić scyntygrafię. W tej sytuacji po co pozbawiać mnie jednego płata tarczycy i ew. męczyć lekami do końca życia? Tylko dla diagnozy, którą można wykonać w inny mniej inwazyjny sposób?

Po trzecie - temat ten poruszałem w rozmowie z chirurgiem (był zorientowany), ale on nie kontynuował go. Endokrynolog, do którego pójdę za kilka dni, też pewnie powie to samo. To może być na zasadzie: "niech pacjent będzie zoperowany, to najlepsze do diagnozy i po linii mojej pracy jako chirurga, a co dalej o to mniejsza - na pewno nie umrze, bedziemy go prowadzić lekarsko przez cale życie".

Po czwarte - wydaje się, ze kluczowym dla odpowiedzi na powyższe pytania byłaby znajomość tego, czy guzki NIEZŁOŚLIWE przekształcają się w ZŁOŚLIWE i w jakim procencie? Czy nie operowane NIEZŁOŚLIWE w przyszłości są problemem dla zdrowia? A moze to jest tak, ze za kilka, kilkanascie lat trzeba by I TAK z takim NIEZŁOŚLIWYM guzem tarczycy zameldować się na stole operacyjnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dolphine



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sluchaj.... nie powinienes zwlekac z zabiegiem. nieleczone i nieusuniete guzki tarczycy rosna! i z czasem zlosliwieja. chcesz kiedys uslyszec, ze zaniedbales sprawe? z jednym guzkiem nie usuwa sie calego plata tarczycy, tylko jego czesc, te chorobowo zmieniona. przyjmowanie hormonu tarczycy nie jest klopotliwe, lykasz rano na czczo 1 tabletke dziennie i po sprawie. poza tym guzki tarczycy nawet te lagodne maja duzy wplyw na prawidlowe funkcjonowanie tarczycy. zaburzenia funkcjonowania tarczycy sa rozne. sypia sie hormony (te meskie tez), zmienia sie przemiana materii, wypadaja wlosy, paznokcie sa kruche.... i wiele innych. niektore lagodne guzki mozna "wysuszyc" farmakologicznie inne zaleca sie usunac chirurgicznie. napisz prosze skad jestes, moge polecic swoja prof. endokrynolog. ona szybko by rozwiala twoje obawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AndrzejK



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 6:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dolphine - wyslałem Ci list prywatny - zobacz proszę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dolphine



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na "pw" nic nie ma, a na gg minelismy sie. teraz ja jestem a Ciebie nie ma. moze ustalmy jakas konkretna godzine? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Wrz 02, 2006 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nieuregulowany czas pracy. Będę próbował w niedzielę 3 września na gg wielokrotnie w ciągu dnia (jak gdzieś nie wyjadę, czego jeszcze nie wiem) - a od 20.30 do 21.30 z całą pewnością, a jak nie da rady, to się umówimy na poniedziałek lub wtorek. A wszystko to jeśli pozwolisz!
Powrót do góry
Dolphine



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak tak tak, jasne ze tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dolphine



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Uryna



Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 7:08 pm    Temat postu: Tarczyca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyszło mi powyżej normy hormonu tarczycy,to znaczy ,że mam niedoczynność tarczycy , jakie są objawy niedoczynnosci tarczycy ???

----------edit by kobieta----------
Prosze uzywac maksymalnie trzech znakow interpunkcyjnych obok siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te najczęstsze:

- wypadanie włosów
- przybranie na wadze
- suchość i szorstkość skóry
- psychiczne i fizyczne osłabienie
- nadmierna senność lub bezsenność
- odczuwanie chłodu
- zmniejszona tolerancja na leki
- zaburzenia miesiączkowania
- zaparcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group