Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gosc ania
Gość









PostWysłany: Czw Mar 30, 2006 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mironku w takim razie jak juz sie umówisz to daj znac czy to długo sie czeka no i w ogóle bede wdzieczna za kazda informacje od Ciebie. Przynajmniej dowiem sie co mnie czeka a przyznam ze sie troche boje
Powrót do góry
korosz



Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 13, 2006 10:59 pm    Temat postu: tarczyca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiec ja tez chcialam sie dopisac do grona osob z problemem tarczycy. Otoz lekarz stwierdzil u mnie nadczynnosc tarczycy. Objawy, jakie mnie zaniepokoily to bylo goraco, bardzo szybkie pocenie sie. Po badaniach kriw stwierdzil lekarz ze jest nadczynnosc i na razie nie trzeba leczyc. faktycznie objawy same sie wycofaly, ale teraz ponownie powtorzyly sie, tzn. goraco i szybkie pocenie sie. Wyniki sa zawyzone i lekarz powiedzial, ze za jakis czas powtorzy sie te wyniki i proponuje na razie nie wkraczac z lekami. Nie jestem zwolenniczka lekow, ale tez nie chcialabym doprowadzic do gorszych skutkow chorobowych. Prosze o informacje na ten temat. Poza tym mam rowniez wazne pytanie, czy w przypadku takim wskazane by bylo nie przebywac nad morzem. Czy ma to znaczenie.
Bardzo prosze o odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
TRYCHA
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 5:38 pm    Temat postu: Nadczynność tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Ja też mam nadczynnośc tarczycy. TSH 0,006... Ponadto wole guzowate - prawy płat 5 guzków torbielowatych, lewy płat 2 wielkie guzki... Na razie biorę thyrozal (cos jak metizol)... Biopsja przede mną. Jeden lekarz mówi, że jod, drugi, że operacja. Mam 34 lata i podobno jestem za młoda na jod... I nie wiem, gubie sie już w tym.
Powrót do góry
jola
Gość









PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 12:42 pm    Temat postu: mam duzy wytrzeszcz oczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam problem poniewaz mam nadczynnosc tarczycy i duzy wytrzeszcz oczu jest mi z tym bardzo zle.Moja 8 letnia corka tez bardzo przezywa moja chorobe poniewaz kolezanki ciagle sie jej pytaja co ,,czemu twoja mama jest taka przestraszona''w sklepie na ulicy ciagle sie na mnie dziwnie patrza.juz prawie nie wychodze z domu.prosze pomozcie mi,moze ktos wie jak mam ten wytrzeszcz wyleczyc. Shocked Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 1:32 pm    Temat postu: Re: mam duzy wytrzeszcz oczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od 4 lat choruje na nadczynnosc tarczycy pomimo ze brałam mase lekow zle sie czulam do chwili jak zaszlam w ciaze,na swoja odpowiedzialnosc odstawilam wszystkie leki,balam sie o dziecko.Moj synek urodzil sie zdrowy i silny,dzis ma 8miesiecy i jest wszystko ok!Po ciąży bardzo dobrze sie czuje wyniki tez blizej normy niz na poczatku.Teraz biore połówke thyrozolu 5 mg i Choc ciagle jestem pod stala kontrola mojego lekarza,mam problem z duzym wytrzeszczem oczu jest mi z tym bardzo zle.Moja 8 letnia corka tez bardzo przezywa moja chorobe poniewaz kolezanki ciagle sie jej pytaja,,czemu twoja mama jest taka przestraszona''w sklepie na ulicy ciagle sie na mnie dziwnie patrza.Juz nie wychodze ani do kawiarni,restauracji unikam jakich kolwiek spotkan ze znajomymi rodzina.Prosze pomozcie mi,moze ktos wie jak mam ten wytrzeszcz wyleczyc. Shocked Pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 2:00 pm    Temat postu: Re: tarczca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gość napisał:
Padajac swój wynik TSH 0,01 to raczej masz niedoczynność a nie nadczynność. Ja mam nadczynnośc i w styczniu idę na jod jednak dla kobiet w ciąży jod jest zabroniony, zresztą rozchwianie czynność tarczycy jest bardzo nie wskazane dla ciąży czyli dla dziecka. Metizol jest nie wskazany dla kobiet w coiąży dla nich dobry jest thyrosan, ale od tego jest lekarz,z którym musisz się jak najszybciej skonsultować.Mój lekarz zabronił mi teraz absolutnie zachodzić w ciążę właśnie ze względu na chorą tarczycę.


Jaka niedoczynnosc chyba sie nie znasz wogóle na tym.Ona ma nadczynność!Niedoczynność jest wtedy kiedy TSH jest powyżej 5 a nie poniżej.Postudiuj troszeczke wyniki zanim coś wogóle będziesz pisać.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 2:07 pm    Temat postu: Re: Nadczynność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agata napisał:
Witaj, zrobiłam badanie TSH ok dwoch miesięcy temu. Jego wynik to 0.010 czyli nadczynność jak byk. Okazało się, że jestem w ciąży, obecnie w czwartym miesiącu. Biorę METIZOL bo taki przepisał mi endokrynolog. Oczywiście na ulotce pisze, żeby w ciąży nie zażywać tego leku. ech... powiedział mi również o natychmiastowej operacji po porodzie co jakoś nie bardzo mi leży. Natomiast mało wspominał i jodzie radioaktywnym ku któremu bardziej bym sie skłaniała no bo bezinwazyjny. Napisz proszę co o tym sądzisz!


Witam!Okazało się że jesteś w ciąży ja bym się chyba zaczeła modlić na twoim miejscu aby dziecko urodziło się zdrowe.Ponieważ najważniejsze są te 3 miesiące kiedy to dziecko sie rozwija,a tarczyca która nieprawidłowo funkcjonuje stwarza wiele chorób dla dziecka i płodu.Tak jak kretynizm czy upośledzenie płodu.Niechce nikogo straszyć ale radziłabym jak najszybciej zgłosić sie do lekarza i to prywatnie.Bo z tarczycą niema żartów.Ja sama jestem w 6 tygodniu ciązy moje wyniki TSH to 8,6 mam niedoczynność no i teraz biore wiekszą dawke letroxu.Naprawde tego trzeba pilnować a szczególnie w pierwszych 3 miesiącach.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 9:10 pm    Temat postu: Re: Nadczynność Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agata napisał:
Witaj, zrobiłam badanie TSH ok dwoch miesięcy temu. Jego wynik to 0.010 czyli nadczynność jak byk. Okazało się, że jestem w ciąży, obecnie w czwartym miesiącu. Biorę METIZOL bo taki przepisał mi endokrynolog. Oczywiście na ulotce pisze, żeby w ciąży nie zażywać tego leku. ech... powiedział mi również o natychmiastowej operacji po porodzie co jakoś nie bardzo mi leży. Natomiast mało wspominał i jodzie radioaktywnym ku któremu bardziej bym sie skłaniała no bo bezinwazyjny. Napisz proszę co o tym sądzisz!


Witam,
ja lecze się od miesiąca (miałam 0,007!!!) brałam przez dwa tyg thyrosan (ale jestem studentką i dawka 6tab. dziennie przy ilości w op. 20szt.-cena 13zł jest dla mnie zbyt duża, ponieważ to op. starcza mi na 3dni) i dostałam metizol.
radze jak najszybciej odstawić metizol jeśli jesteś w ciąży, ponieważ twoje dziecko także może od urodzenia mieć chorą tarczycę!!! a miałaś usg??? masz guzki??? po co operacja??? a co do jodu - racja bezinwazyjny ale później może obrócić ci się w drugą stronę (moja mama to miała, najpierw nadczynność a po jodzie niedoczynność i przytyła 25kg). odradzam. życzę zdrowia, powodzenia.
Powrót do góry
trycha
Gość









PostWysłany: Pon Maj 29, 2006 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie... Jak juz pisałam wcześniej - mam nadzczynność tarczycy i guzowatość tarczycy... W tej chwili moje tsh wynosi 0,000... Mam 2 guzki lite, 5 torbielowatych i 1 litotorbielowaty. Biorę thyrozol 10 mg dziennie. Co lepsze w moim wypadku? Jod czy operacja? Podobno najlepsza byłaby w tym przypadku operacja. Mam 34 lata i raczej chyba jestem za młoda na jod... Poza tym - jak przeczytałam - można miec później niedoczynność tarczycy i jeszcze do tego przytyć... Jak wygląda sytuacja po operacji? Czy też może wystapić niedoczynność?
Powrót do góry
magda1
Gość









PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 9:11 pm    Temat postu: chora tarczyca a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam was. Ja ma dość duży dylemat ponieważ mam niedoczynność tarczycy (eutyrox125)a bardzo chciała bym zajść w ciążę. Moja ginekolog powiedziała mi żebym poważnie sie zastanowiła nad ta decyzją. Czy choroba tarczycy jest naprawdę tak groźna dla dziecka czy wystąpienie jakichkolwiek wahań tsh w ciąży gwarantuje ze dziecko urodzi sie chore? Czy jeśli będę pod stała opieka endokrynologa to mam gwarancje ze wahania nie wystąpią Rolling Eyes pewnie nie Sad bozie co ja mam robić tak bardzo chciała bym mieć dziecko. Czy któraś z was miała wahania tarczycy i urodziła dziecko zdrowe albo, jakie wadę ma wasze dziecko przez wasza chorą tarczyce?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group