Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

tarczyca

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p
Gość









PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 4:57 pm    Temat postu: tarczyca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do Agaty, oczywiscie jak masz 0.01 to nadczynnosc, gdybys miala 10 to by byla niedoczynnosc, te wskazniki sa odwrotne, im wieksza nadczynnosc tym mniejsze tsh,
jezeli chodzi o leczenie radiojodem to jest to najlepsza terapaia, brak skutkow ubocznych tylko przez 2 lata po nie wolno zajsc w ciaze. Jod radioaktywny zabija tylko komorki tarczycy lub raka tarczycy a nie ma wplywu na inne organy.
jezeli jest stwierdzony rak tarczycy to polecam szpital w gliwicach, lecza sie tam ludzie z calej polski po drodze przez meke, ktora przeszli w innych szpitalach. niektorzy trafiaja tam dopiero po 3, 4 operacjach, a wystarczylaby 1. Po raku tarczycy zawsze trzeba podac jod radioaktywny, bo inaczej moga byc nawroty.
Powrót do góry
gosc
Gość









PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sluchajcie jak to jest.
juz od dluzszego czasu czuje ucisk na krtani i w obrebie mostka odczuwam bol. jestem senny i mam broblemy z koncentracja.
wszystkie te objawy tak naprawde mam od kilku dobrych lat. czy jest mozliwe ze to objway tarczycy?
nie wiem moze to efekt jakiejs depresji(szkola,sesje itp) co o tym sadzicie. jeszcze do wczoraj nie wiedzialem o tej chorobie nic. jakos samo przyszlo do glowy zeby poszukac o tym czegos w internecie. boze!okazalo sie ze wlasciwie wiekszosc dolegliwosci widze u siebie(wyzej wymienilem tylko te powiedzmy najistot.moim zdaniem)
zadaje sobie pytanie skro od 3 lat chodze z tymi dolegliwosciami to czy to mze byc tarczyca??
dzisiaj poszedlem na wszelki wypadek zobic badanie krwi,doktor skierowal mnie tez na badanie moczu.
jezeli ktos z Was ma pojecie o tej chorobie,prose niech sie wypowie!!!
dziekuje
Powrót do góry
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najszybciej to niedoczynność tarczycy. Jeśli zrobiłeś badania krwi na TSH, T3 i T4, to zapewne juz znasz odpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata
Gość









PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 6:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to u mnie się sprawa wyjaśniła Smile Po raz kolejny zrobiłam wszystkie badania począwszy od TSh poprzez FT3 i Ft4 skończywszy na TRABie. Hormony obwodowe mam w normie czyli nie ma powodów do zmartwień. Lekarka powiedziała, że w czasie ciąży czasem się zdarzają problemy z tarczycą, bo to przecież burza hormonów. W 23 tygodniu wszystko ładnie mi się uregulowało Smile Jedynie usg pokazało dwa guzki o średnicy 0,7x0,8mm, myślę że po porodzie wyleczą mi je farmakologicznie, narazie wiem, że nie czeka mnie żadna operacja oraz żaden jod. Jejćć nawet nie wiecie jaka to radość usłyszeć tak miłą nowinę od lekarza Smile
Życzę wszystkim dużo zdrówka i dzięki za rady, pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aja napisał:
no tak....dzieki za odpowiedz...wsrod lekarzy sa zwolennicy tej terapii,w polsce przez duza ilosc zachorowan na ta chorobe jest spore doswiadczenie w dziedzinie leczenia...lekarz doradza mi naswietlanie a ja sama nie wiem boje sie jak diabli....... Sad w sobote ide na wizyte i zobaczymy najpierw biopsja ktora tez zadecyduje(jesli cos zlosliwego to tylko operacja)
pozdrawiam
dzieki....


Mam podobny problem jak Ty i nie wiem jakiego dokonac wyboru.Lekarz doradza mi jod radioaktywny ale slyszalam , ze nawet po wyleczeniu moge miec problemy w ciazy.Nie wiem jak ale ja jeszcze bede walczyla tabletkami........
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 12:34 pm    Temat postu: nowotwór złosliwy tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie
u mojej Mamy stwierdzono nowotwór złośliwy tarczycy, z przerzutami do węzłów chłonnych (3). Badania przeprowadzono we Wrocławiu, skąd pochodzimy. Dostałam jednak "namiar" od lekarza na specjalistę z Gliwic, podobno tam ludzie mają rzeczywiście fachową opiekę, posiadam równiez skierowanie do tamtejszego Instytutu Onkologii.
Prosze powiedzcie mi, jeśli ktoś z Was orientuje się, jak to jest z rakiem tarczycy? Czy zawsze nastepuje nawrót choroby? czy to prawda, że lekarze są w stanie stwierdzić ile lat dana osoba będzie zyła? Mama jest osobą młodą - bardzo kruchą i w tej chwili rozchwianą emocjonalnie. Nie chciałabym Jej dołowac, pewnych informacji w ogóle nie przekazuję, gdyz sa zbyt druzgoczące Sad próbuję dowiedzieć sie czegoś sama. Ale chcę rzetelnych informacji, żeby Jej jednak pomóc musze mieć choćby podstawową wiedzę.
Powrót do góry
Marta S
Gość









PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdyby chodziło o sam nowotwór tarczycy nie byłoby jeszcze najgorzej. Znam kilka osób któree po operacji uzunięcia nie pamiętaja teraz o chorobie. Gorzej z węzłami chłonnymi ...jaki jest stopień rozwoju komórek rakowych i które węzły zostały zaatakowane?/ bo to też ma znaczenie...
Powrót do góry
kuchareczka
Gość









PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 11:37 pm    Temat postu: pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trafiłam na kardiologie z objawami które powtarzaja mi się od półtora roku. Lekarz wspomniał o tarczycy. w środę z wynikami Tsh idę na wizytę ale już zastanawiam się co oznacza wynik 1,86? czy mozecie mi cos na ten temat powiedzieć... Question
Powrót do góry
anna Nowak - w.
Gość









PostWysłany: Pią Mar 24, 2006 10:40 am    Temat postu: Jod radioaktywny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 lata temu stwierdzono u mnie nadczynnosc tarczycy z wiekszoscią objawow towarzyszących tej chorobie. Przez ponad półtora roku leczona byłam metizolem. Teraz po pierwszej próbie odstawienia leku nadczynnosc wróciła. Lekarz zalecił jod radioaktywny a ja nie wiem co własciwie o tym myslec. Mam 25 lat Nie mam jeszcze dzieci i boje sie o konsekwencje tego kroku dla przyszłości słyszałam o teratogennym działaniu tej metody ... Prosze jakiegos lekarza o wypowiedz na ten temat
Powrót do góry
Mironek
Gość









PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 10:07 pm    Temat postu: Nadczynnosc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 2001 zachorowałem na nadczynność tarczycy leczenie trwało dwa lata.Po półtora roku nadczynność powróciła i moje ft4 jest sto procent po nad norme.Dzisiaj lekarka dała mi skierowanie na jod radioaktywny jutro dzwonie żeby się umówić na badanie.Nie należy czekać gdy wyniki są nie unormowane. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group