Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

prolaktyna

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka tosia81. pamietasz mnie? sluchaj pisalam do jednego gina przez maila. opisalam mu co i jak, moje objawy i co czytalam na temat prl w necie i podalam wyniki tarczycy i prolaktyny. odpisal (ku mojemu zdziwieniu Smile ) ze z tarczyca jest ok. ale moje objawy i poziom prl wskazuja na hiperprolaktynemie. napisal mi jeszcze ze powinnam zrobic ponowne badanie prl okolo 9 dnia cyklu polaczone z testem po MTC. czyli to jest z obciazeniem tak? wiec w poniedzialek zarejestruje sie do gina tu u nas na osiedlu i zobacze co mi powie jesli powie ze jest ok i ze nic z tym nie mam robic to pojde prywatnie do tego do ktorego pisalam. aha czy moglabys mi na privie opisac ten test z obciazeniem na czym to dokladnie polega i jakie powinny byc normy po tym tescie i jak je interpretowac? pozdrawiam i dzieki i dbaj o siebie (o was) Smile
_________________

-----
Smile jestem szczęśliwą mamą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ewelina25 no pewnie ,że pamiętam Wink).
Bardzo dobrze,że złapałaś kontakt z innym ginem i że Ci odpisał. Najważniejsze to dobre poznanie problemu, reszta układa sie później sama Wink.
Musisz zrobić badanie prolaktyny i prolaktyny z testem czyli po obciążeniu. Polega to na tym,że pobiorą Ci krew następnie dostaniesz tabletkę do połknięcia i po godzinie znowu pobiorą Ci krew. To wszystko Smile). Nie masz sie czego obawiać.
Norma zależna jest od laboratorium ale prolaktyna po obciążeniu nie powinna wzrosnąć więcej niż 5-6 razy. Jeśli wyjdzie jednak ,że to hiperprolaktynemia czynnościowa to leczenie jest zależne od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy dochodzi u Ciebie do owulacji bo przy hiperprolaktynemi jest z tym duży problem.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co w przypadku gdy wyjdzie mniejsza lub wyjdzie wieksza niz 5-6 razy? co wtedy? czy badanie jej okolo 9 dnia cyklu da wiarygodniejszy wynik niz ten ktory ja mialam (30 dc)?
_________________

-----
Smile jestem szczęśliwą mamą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej tosia to znowu ja do ciebie z pytaniem. bylam u onkologa w zwiazku z tym guzkiem w mojej piersi. powiedzial ze sie wstrzymamy z jego wycieciem bo to nie jest nic groznego (cos gruczolowego). zalecil mi przyjmowanie leku o nazwie mastodynon. mowil ze moze mi pomoze bo to reguluje prace hormonow i moze bedzie mialo to dobry wplyw na tego guzka. mam go brac przez 3 miechy po tym ponownie zrobic usg i sie do niego zglosic. tabletki lykam od srody. a od wtorku lykam kwas foliowy. czy mozna brac to i to razem? nie zaszkodzi mi? czy ten mastodynon moze obnizac poziom prolaktyny? bo teraz nie wiem czy jak zbadam ja ok 9 dnia cyklu to czy to bedzie wynik wiarygodny? boje sie ze ten lek moze miec jakis wplyw na wynik. mozesz mi cos ta ten temat powiedziec?co mam teraz robic? z gory dzieki i pozdrawiam. ewelina:)
_________________

-----
Smile jestem szczęśliwą mamą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 1:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy możesz brać bez obaw na inne leki. Mastodynon dokładnie nie znam jego działania ale niby delikatnie obniża prolaktynę, choć na pewno mniej niż bromergon. Jak cos znajdę na ten temat to dam znać
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka tosia81

wiesz co chyba oszaleje wwrrrr bylam u innego ginekologa podobno mial byc dobry, polecilomi go kilka osob i moja mama on prowadzil jej 2 ciaze. pomyslalam sobie ze starszy z doswiadczeniem powinien sie moim problemem zajac. wiesz co mi powiedzial. ze ten wynik prolaktyny tez jest ok Mad ze taki poziom o niczym nie swiadczy ze jej poziom sie zmienia w ciagu doby i jedno badanie niczego nie wykaze czy faktycznie jest za duzy czy nie. a jak zasugerowalam zeby moje jeszcze raz zrobic badanie powiedzial ze to nie jest drogie i moge sobie sama prywatnie zrobic jak chce ok 8 dnia cyklu Mad kurde czaisz kolejny mnie odeslal z kwitkiem!! powiedzial ze nie mam panikowac i ze na pewno zajde w ciaze no i ze prolaktyna-jej wyzszy niz powinien poziom - nie ma wplywu na te moje guzki w piersiach. juz nie wiem gdzie mam isc. chyba naprawde bez wydania kupy kasy prywatnie niczego sie nie dowiem wrrrr. i co ja mam tera zrobic? dac sobie z ta prl spokoj czy szukac kolejnego innego gina? a ten lek castangus czy jakos tak mozna go kupic bez recepty i brac bez obaw ze mi cos "popsuje"? nie dosyc ze czlowiek sie martwi o swoje zdrowie to jeszcze cie zbywaja jak dziecko.......... aha i jeszcze jak mu wspomnialam ze od wrzesnia chce sie starac o dzidzie i chce by juz wszystko bylo wtedy ok to powiedzial ze dopiero po roku starania mozna mowic o jakiejs nieplodnosci a i tak najpierw sie bada partnera bo w 20% przypadkow to faceci maja cos nie tak. wszystko ladnie pieknie tylko ze to jest tylko tyle procent a reszta i to az 80% zalezy od kobiet. wiec kurde juz sama nie wiem co o tym wszystkim myslec Sad pozdrawiam
_________________

-----
Smile jestem szczęśliwą mamą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 2:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochana tacy są właśnie lekarze ....chce mi się płakać jak dziewczyny piszą jak ich odprawiają z kwitkiem. Niestety nie wiem czy nie lepiej iść naprawdę prywatnie . Ja miałam podobne doświadczenia jak chodziłam do państwowego. Ciągle mówił,że jest czas aż w końcu wkurzyłam się i poszłam prywatnie. Odrazu inna gadka, wszystkie badanie i w końcu poczułam się ,że ktoś się mną zajął. Jeśli mogę jeszcze Ci coś poradzić to jak idziesz do gina i chcesz by Ci wszystko sprawdził i się Tobą zajął to mów zawsze ,że staracie się już ponad rok. Wtedy oni zaczynają się Tobą interesować . W innym wypadku faktycznie będą Cię odsyłać mówiąc ,że jest czas. Castangus to lek ziołowy kupisz go bez recepty ok 12zł. Niektóre dziewczyny sobie chwalą . Ja osobiście nie próbowałam.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokladnie, a tymbardziej ze w naszym miescie jak pojdziesz prywatnie to i za badania placisz bo zaden nie wspolpracuje ze szpitalami czy przychodniami i lipa....kurcze wiesz co mysle sobie ze poczekam az skoncze brac mastodynon i sobie wtedy zbadam poziom prl z obciazeniem zeby mi ten mastodynon nie pokielbasil wynikow... mam jeszcze inne pyt. od 3 dni spoznia mi sie okres. moze byc to wynikiem brania mastodynonu? czy moze on zatrzymac okres? bo w ciazy raczej nie jestem uwazalismy bardzo i do zadnych wyhaczen nie doszlo. czy gin moze przy zwyklym badaniu palpacyjnym wykryc 4 tyg ciaze? podobno szyjka macicy jest juz wtedy inna.... buzka
_________________

-----
Smile jestem szczęśliwą mamą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz okres może spóźniać się z wielu powodów: leki , stres, zmiana pogody, ciąża . Jest naprawdę różnie. Lekarz raczej w 4 tyg nie stwierdzi ciąży ale możesz zrobić test ciążowy.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poczekam do konca tyg jak nie przyjdzie okres to bede musiala go zrobic ale sadze ze to ten mastodynon kurcze znowu cos bleeeeeeeeee
_________________

-----
Smile jestem szczęśliwą mamą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group