Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy to normalne?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Balbinkar



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 5:17 pm    Temat postu: Czy to normalne? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mój chłopak ma problem z bardzo częstym wypróżniamiem się. Raz w ciągu dnia , czasem częściej musi to zrobić. Czy jest to związane w przemianą materii czy może z jakimiś bakteriami w ogranizmie? Czy powinien udać się do specjalisty? Prócz tego jego mocz ma bardzo nieprzyjemny zapach, czy jest to ze sobą powiązane? Jeśli tak, to co powinien zrobić? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Sylwia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze wyrostek ma? boli go z prawej strony jak naciśnie przez chwilę i potem szybko puści?
Powrót do góry
Balbinkar



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, to nie może być związane z wyrostkiem, ponieważ trwa to od dłuższego czasu ja wiem...ponad miesiąc, poza tym nie ujawnia objawów zapalenia wyrostka, sama miałam usuniety, więc wiem czym to się przejawia. Pragnę również dodać, że nie sa to biegunki tylko normalne stolce. Moj chłopak generalnie dobrze się czuję, nie towarzyszy temu gorączka, czy jakieś inne dolegliwości. Mnie jednak nadal martwią te częste wypróżnienia. Podejrzewam jakieś bakterie, ale nie wiem czy słusznie, no i poza tym martwi mnie także zapach jego moczu, jest on bardzo intensywny i nieprzyjemny, przynajmniej dla mnie nie jest on "normalny".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
netka23
Gość









PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli to trwa od dluzszego czasu to nie jest zapalenie wyrostka. Warto zrobic ogolne badanie moczu i/lub badanie kalu na pasozyty. Moze to byc zwiazane z nieprawidlowym odzywianiem lub nietolerancja niektorych pokarmow np mleka czy prztworow mlecznych. Czeste wyproznianie moze tez sugerowac alergie pokarmowa.Nieprzyjemny Zapach moczu moze byc objawem zapalenia drog moczowych czy innych chorob ukladu moczowego lub hormonalnego. Wiec w kazdym tym przypadku warto pojsc do lekarza i sie przebadac Smile
Powrót do góry
netka23
Gość









PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chcialabym jeszcze dodac ze ja tez mam stolce 2-3 razy na dobe i to zazwyczaj po bledach dietetycznych. Np po kawie czy tlustym jedzeniu.
Powrót do góry
Balbinkar



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Netka 23 dziekuję Ci za odpowiedź, potwierdziła ona moje przypuszczenia, więc natychmiast "zmusze" go aby udał się do lekarza Smile szczerze mówiąc to mnie to po prostu denerwowało, że tak często chodzi do toalety Wink , dopiero później zaniepokoiłam się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
netka23
Gość









PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 6:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze nie bedzie to nic powaznego tylko okaze sie ze ma taka przemiane materii Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Tomek29
Gość









PostWysłany: Nie Cze 18, 2006 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jeżeli mógłbym coś dodać to ja też miałem podobne problemy.
Jężeli chodzi o "ostry mocz" to to mialem to gdy często podróżowałem służbowo i z racji ciągłego prowadzenia samochodu bardzo mało piłem. Gdy piję dużo wody wszystko jest OK. Co do tej drugiej sprawy, to zrobiłem sobie badanie, ale nic nie wykazały. Okazało się że był to objaw poprostu nerwicy. Może Twój chłopak ma ostatnio nerwówkę w pracy?
Oczywiście nie odwodzę Was od zrobienia badań, bo to byłby błąd.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group