Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Palenie i picie podczas ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie kieruj do mnie tych zarzutow bo ja nienawidze smrodu papierochow. nigdy nie paliłam i nie mam zamiaru. Smile. ale postaraj sie zrozumiec tych ktorzy pala od X czasu.. widocznie to jest silniejsze.. Confused dopiero po porodzie jak wyjdzie na jaw ze dziecko jest chore lub cos mu dolega - wtedy zaczna obwiniac siebie ... my juz na to wpływu nie mamy.. Confused pzdr Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szara



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam zdrowego synka, moja szwagierka ma w tym samym wieku też syna, ale chorego. No może nie z palenia petów, bo ona akurat nie paliła będąc w ciąży. Chodzi mi dokładnie o to że ona patrzy z zazdrością (chyba to nie jest może odpowiednie słowo bo żadnej między nami kości niezgody nie ma, wręcz przeciwnie) na moje dziecko jak się prawidłowo rozwija, biega, uśmiecha, uczy............. a jej synek nie. Ze zgrozą patrzy w przyszlóść co on zrobi sam kiedy jej kiedyś braknie. Więc czy ktoś chce się decydować na taki wybór??????? I to świadomy???? Dziewczyny Wasze dziecko jest najważniejsze, wasze i jego zdrowie, nie trujcie się. Trzymam kciuki. Dlaczego ludzie którzy przeszli zawał serca kończą drastycznie z paleniem i nie mówią że to jest silniejsze od nich? Wiedzą że drugiej szansy na życie nigdy mogą już nie dostać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 4:09 pm    Temat postu: Ciąża a palenie. Pokonanie nałogu dla dziecka czy przegranie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to bardzo istotny temat dla przyszłych matek,które zaszły w ciążę bądż też są myślami o "zrobieniu sobie dziecka". Osobiście uważam,że kobieta powinna rzucić nałóg raz,że dla dziecka a raz,że dla siebie.Nie bez powodu najpierw napisałem o dziecku a potem o matce. Dobro przyszłego czlonka rodziny w tym momencie powinno być priorytem,ale jak wiemy nie zawsze jest tak. Jak sobie radzić z przezwyciężeniem trudności? Czy w razie zaawansowanego nałogu bez możliwości rzucenia go przez kobietę znajdzie się osoba,która wesprze i będzie impulsem do zwycięstwa? Czy znamy konsekwencje nałogu dla dziecka?Co warunkuje taki a nie inny sposób myślenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.biomedical.pl/forum/palenie-i-picie-podczas-ciazy-vt4756.html?highlight=palenie
;]
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zauważywszy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opiekun działu jest proszony o zamkniecie tematu Smile Mr. Green
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a wiec zamykam i zalozyciela prosze o kontynuowanie watku tutaj :
http://www.biomedical.pl/forum/palenie-i-picie-podczas-ciazy-vt4756.html?highlight=palenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala8384



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: szczecin
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 2:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

(jesli niepotrzebnie zaczynam temat to przepraszam.szukalam podobnego ale nici)w sumie dopiero staram sie o dzidzie i czekam na zrobienie testu.ale zastanawia mnie czy jesli ktos nie jest swiadomy ciazy pierwsze dni i tygodnie to jaki to ma wplyw na ciaze?jak ja np.na test za wczesnie a ostatnio zdarzylo mi sie wypic piwko lub dwa.i nadal pale papierosy.jesli sie okaze ze jednak jestem w ciazy czy to bedzie w jakis sposob zagrazac?glupia jestem dopiero teraz pomyslalam o tym.od wczoraj nie pale:)))dziekuje za komentarze.pozdrawiam

Dodano po 4 minutach:

okok.przepraszam znalazlam podobny watek.troszke pozno ale...mozna skasowac.Smile

---przylaczam do tematu pokrewnego -- eyesonfire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 8:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mała fakt ze w ciazy nie powinno sie pic alkoholu i palic papierochow ale wiekszosc ciaz to wpadki i laski nawet nie wiedziały ze sa w ciazy ,mimo tego piły,paliły i urodziły zdrowe dzieci.2 piwa to mała ilosc wiec nie denerwuj sie.
zacznij o siebie dbac, zdrowo sie odzywiaj. unikaj uzywek :> no i bierz kwas foliowy - to napewno pomoze ;] powinnas juz na 3mce przed poczeciem go zaczac brac Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie żebym straszyła- ale czy wiecie co to jest Zespół FAS?
organizmy różnie reagują na alkohol. i dzieci także.
czasem wystarczy niewielka ilość alkoholu żeby zaszkodzić dziecku.
także ja bym taka beztroska nie była.
owszem- są dziewczyny co piją i palą i rzeczywiście rodzą zdrowe dzieci, ale są też takie które piją i rodzą dzieci z Zespołem FAS.
dlatego lepiej unikać wszelkiego alkoholu podczas ciąży. po co się potem denerwować i martwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group