Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki a alkohol - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FMistrz
Gość









PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 5:22 pm    Temat postu: Leki a alkohol - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepisano mi dziś antybiotyk Doxycyclinum. Czy będę mógł spożywać po nim alkohol? W ulotce niby nic nie ma, ale b. popularna jest opinia, że po antybiotykach nie można pić. Z góry dziękuję za odpowiedzi






------------edited by emilka--------------
w związku z tym, że pojawia sie wiele pytań odnośnie połączenia różnych leków, antybiotyków itp z alkoholem, stworzyłam wątek zbiorczy, przeznaczony ku takim pytaniom
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Lis 14, 2005 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to doxycyklinum jest dość mcnym antybiotykiem nie radze go mieszać z alkocholem Wink możesz wypić piwo i 15 a moze nawet 25 min nic, potem zawroty głowy, duszność, czerwienienie caiała, puchnięcie. Jeżeli nie przyjedzie pomoc medyczna w odpowiednim czasie nie napijesz sie już nigdy więcej Wink

Wybór nalezy do Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie pojawiają się takie objawy jak podał Jakub. Zwykle zabrania się mieszania alkoholu z antybiotykami jak również innymi lekarstwami, ponieważ alkohol hamuje działanie antybiotyków. A duszności czy puchnęcie to objawy typowe dla uczulenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 5:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie uczono że nie chamuje lecz przyspiesza, poprzez przyspieszenie krążenia krwi oraz łaczenie sie większej ilości antybiotyku z hemoglobiną. Dlatego organizm dostaje większą dawke leku w szybszym czasie. Skutkuje to przedawkowaniem leku dawką normalnie mającą pomogagać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ściślej mówiąc chodzi mi o antybiotyki, w których nie ma nic wspomnianego na ulotce o alkoholu, ale z reguły jest tak jak mówiłam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uczulenie jest to realcja obronna układu obronnego, organizm stwierdza że dane ssubstancje mu zagrazają i sie broni. A objawami tej obrony są rzeczywiśe takiej jak wypisałem ale nie tylko. Więc jeżeli ma wystąpić uczulenie na lek to wystąpi, bez zależności czy dodamy do tego alkochol czy nie.

A objawy które wypisałem są objawami przedawkowania leku. organizm nie jest w stanie przetworzyć dawki leku w ta szybkim czasie i dochodz do zatrucia.

Alkochol przyspiesza krążenie krwi oraz oraz przysfajanie sie leków. Dlatego odradza sie picia lakocholu przy lekach, ponieważ można wywołać efekt przedawkowania leku Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 84

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moge powiedzieć, ze się z Tobą zgadzam ale ja również mam rację Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wejder
Gość









PostWysłany: Pią Gru 23, 2005 3:48 pm    Temat postu: Antybiotyk rovamycine a alkohol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ostatnio mnie bolą zatoki lekko i byłem u lekarza dzisiaj przypisał mi antybiotyk rovamycine i mam go stosować do puki nieprzejdzie około 5 dni i chciałem zapytac ile dni przed sylwestrem mam odstawic ten antybiotyk czy co zeby wiecie wszystko było ok bo chciałbym coś wypic troche więcej alkoholu na sylwestra? CHodzi mi własnie oto czy on działa tak jak normlany lek że tylko zeby niłączyc go z alkoholem ???
Powrót do góry
Gość
Gość









PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 10:34 pm    Temat postu: RE: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj otym że niemożesz mieszać alkocholu z ANTYBIOTYKIEM !!! Pod żadnym pozorem,powinieneś woogle po wykupieniu leku niebrać go do sylwestra i dopiero po nocy sylwestrowej (2DNI) możesz zacząć spokojnie brać lek.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Z tego co wiem to doxycyklinum jest dość mcnym antybiotykiem nie radze go mieszać z alkocholem Wink możesz wypić piwo i 15 a moze nawet 25 min nic, potem zawroty głowy, Rolling Eyes duszność, czerwienienie caiała, puchnięcie. Jeżeli nie przyjedzie pomoc medyczna w odpowiednim czasie nie napijesz sie już nigdy więcej Wink

Wybór nalezy do Ciebie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group