Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapalenie krtani a leczenie jodem!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
on30



Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 60

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 12:52 pm    Temat postu: Zapalenie krtani a leczenie jodem! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam i mam pytanie, moja 2-letnia córka zachorowała na zapalenie krtani, czy mogę wybierać się z nią nad morze na powiedzmy dodatkowe leczenie zwiększoną ilością jodu (poprzez normalne oddychanie). Czy nie skomplikuje taka wycieczka jej dotychczasowego stanu? Czy może są wskazane takie "kuracje"? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 9:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz jechać nad morze, możesz jechać w góry, do lasu, gdziekolwiek nie pojedziesz to z powietrzem tyle samo jodu zaabsorbujesz przez płuca - czyli NIC.

Jod nie wchłania się z powietrza (no, może jakieś 0,01% zapotrzebowania się wchłonie przypadkiem Smile), może być dostarczony JEDYNIE z pokarmem.

Ponadto głównym narządem docelowym dla jodu jest tarczyca a nie krtań, oprócz tarczycy korzystają też i ślinianki ale one i inne narządy to się praktycznie nie liczą w tym bilansie.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
errera



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie możesz wybrać się na taką wycieczkę, ale mam nadzieje, że masz świadomość, że zapalenie krtani leczy się antybiotykiem!!?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[b]errera zlituj się kobieto! i patrz na daty wysyłanych postów.
poprzednie pochodzą sprzed 2 lat! sorry, ale to już "trochę" nieaktualne.. Rolling Eyes [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group