Szukaj

Wstrząs hemodynamiczny

Odpowiedz w wątku
bratpid
bratpid 28-04-2016 13:22

Witam, znajoma opowiadała mi ostatnio, że miała wstrząs hemodynamiczny, a tutaj w artykule nie ma o nim słowa. Czy to oznacza, że jest tak rzadki, że aż nie wymienia się go w żadnej typologii? Na czym ten wstrząs hemodynamiczny polega? Jakie są jego objawy? Piszcie wszystko co wiecie a będę wdzięczny.

sinless
sinless 05-05-2016 12:24

Nie ma wstrząsu hemodynamicznego. Hemodynamiczna rola krwi oznacza wpływ jaki wywiera jej obecność w naczyniach krwionośnych na panujące w nich ciśnienie. A wstrząs jest to stan kliniczny, w którym dochodzi do zagrożenia życia ludzkiego. Chodzi w nim o dysproporcje między dostarczaniem a zapotrzebowaniem organizmu w tlen i substancje odżywcze.

maxineczka
maxineczka 05-05-2016 12:29

Zgadzam się z sinless, z tego co wiem to nie ma wstrząsu hemodynamicznego. Jest wstrząs hipowolemiczny,kardiogenny, septyczny, normowolemiczny, toksyczny, anafilaktyczny, hemolityczny, pourazowy, neurogenny, endokrynologiczny i wstrząs z niedotlenienia.

kigoligo
kigoligo 09-05-2016 09:35

Nie wiem nic o istnieniu wstrząsu hemodynamicznego. Jednak wszystkie wstrząsy maję pewne wspólne objawy. Są to: tachykardia,splątanie, lęk, skąpomocz, spłycenie i przyśpieszenie oddechu, ciśnienie tętnicze <90mmHg.

kamelunio
kamelunio 09-05-2016 09:43

Chyba rozumiem o co ci chodzi:D Pewnie masz na myśli wstrząs hipowolemiczny. Brzmi podobnie:D Znalazłem kiedyś informację, że wstrząs hipowolemiczny dzieli się na krwotoczny i oparzeniowy, albo są też wstrząsy bezwzględnie hipowolemiczne czyli neurogenny lub septyczny. O który ci chodzi?

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Czym jest wstrząs i jak się go leczy?"