Szukaj

Stukanie w uszach

Odpowiedz w wątku
Agnieszka89
Agnieszka89 09-03-2016 15:19

Od około miesiąca dokucza mi stukanie w uszach. Mam zwyczaj głośno słuchać muzyki, jednak stukanie pojawiło się dopiero niedawno - czy więc przyczyna może być inna niż nadmierny hałas? Dodam, że stukanie pojawia się w momencie gwałtowniejszego poruszenia głową.

Saracen
Saracen 14-03-2016 12:11

Stukanie w uchu bez innych dolegliwości może być spowodowane skokami ciśnienia, ale najlepiej odwiedź szybko laryngologa, żeby upewnić się, że nie masz żadnych uszkodzeń narządu słuchu.

Gargamel65
Gargamel65 05-04-2016 12:32

Niezwłocznie odwiedź laryngologa, stukanie w uszach może świadczyć o zapaleniu ucha! Zaczyna się ono od niewinnych szumów, może przejść w zatkanie ucha a nawet piszczenie. Jeśli stukanie w uszach dokucza Ci podczas gwałtownych ruchów, np. przy przechylaniu głowy, to może być przytykanie trąbki. Powodem może być zaniedbanie w leczeniu przeziebień, katar, czesto alergiczny. Stukanie w uszach może mieć ponadto podłoże neurologiczne i krążeniowe.

Staśka91
Staśka91 29-04-2016 10:58

A czy ktoś wie, czym może być takie dziwne stukanie w uchu, jakby wybijanie tętna, pulsowanie? Nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe, zwłaszcza jak się o tym zapomni w wirze obowiązków, jednak zastanawiam się, jaka może być przyczyna takiego rodzaju stukania w uchu? Dodam, że wydaje mi się, że takie objawy nasilają się z czasem :/

goblinek
goblinek 29-04-2016 11:10

Wyczytałam, że opisywane przez Ciebie stukanie i pulsowanie w uszach może mieć związek z niedoczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto. Występuje wtedy coś takiego jak odruch młoteczkowy, co może dawać w efekcie wrażenie stukania w uszach. Generalnie przyczyny dolegliwości słuchowych nie zawsze należy szukać w uszach, jednak typ stukania, który opisujesz w taki specyficzny sposób raczej nie powinien mieć podłoża np. psychicznego...

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Szumy uszne: korzystajcie z letnich festiwali, ale bez ryzyka dla swoich uszu"