Szukaj

Śmierdząca wydzielina z ucha

Komentarze do: Jak zadbać o słuch?
Odpowiedz w wątku
Bartek_T
Bartek_T 05-04-2016 11:38

Niedawno zaczęła z ucha cieknąć mi śmierdząca wydzielina. Wydzielinie towarzyszy ból, ale bardziej nie do zniesienia jest ten śmierdzący zapach z ucha... Dodatkowo ucho mnie swędzi.Wydzielina z ucha jest gęsta, nie jest jej zbyt wiele. Czy ktoś wie, co to może być? Jak się pozbyć śmierdzącej wydzieliny z ucha?

Konwergens
Konwergens 08-04-2016 16:34

Bardzo często wyciek wydzieliny z ucha może być spowodowany chorobą o charakterze zapalnym. Przy zapaleniu ucha możemy niejednokrotnie zaobserwować wyciekającą z naszego ucha dosyć gęstą wydzielinę, której towarzyszy ból. Jednak, aby mieć pewność co jest przyczyną tej nieprzyjemnej wydzieliny warto udać się do lekarza i zrobić odpowiednie badania, zwłaszcza badanie otoskopowe.

Lady_Margot
Lady_Margot 26-04-2016 09:54

Koniecznie zgłoś się do lekarza, bo śmierdząca wydzielina z ucha, zwłaszcza o charakterze ropnym, może być objawem przewlekłego perlakowego zapalenia ucha środkowego. Akurat w przypadku tego schorzenia charakterystyczny jest śmierdzący zapach wydzieliny - obecność perlaka w jamie bębenkowej jest dobrym podłożem dla rozwoju bakterii. Jest to zapalenie o tyle niebezpieczne, że prowadzi do niszczenia kości i różnego rodzaju powikłań. Oprócz badania otoskopowego, w przypadku śmierdzącej wydzieliny z ucha warto zrobić wymaz z ucha i badanie bakteriologiczne.

Papasmerf
Papasmerf 27-04-2016 14:35

Jeśli oprócz śmierdzącej wydzieliny dokucza Ci swędzenie ucha,to może być zapalenie grzybiczne. W takim wypadku powinien zobaczyć Cie laryngolog. Sam się nie wyleczysz bez odpowiednich kropli.Śmierdząca wydzielina z ucha jest o tyle niepokojąca, że właściwie nie wiadomo, co się dzieje w środku ucha. Nie lekceważ tego, bo po co fundować sobie problemy ze słuchem.

flowercia
flowercia 27-04-2016 14:54

Rodzaj schorzenia wiąże się z kolorem śmierdzącej wydzieliny z ucha. Żółtawo-biała towarzyszy schorzeniom o charakterze dermatologicznym albo alergicznym. Gęsta i biała może świadczyć o uszkodzeniu błony bębenkowej. Ropa świadczy o infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Krew w wydzielinie świadczy albo o uszkodzeniach, przedmiotach tkwiących w uchu albo o czymś poważniejszym - nowotworze. U Ciebie śmierdząca wydzielina ropna, jeśli faktycznie ma taki charakter jak mówisz, faktycznie wskazywałby na infekcję.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jak zadbać o słuch?"