Szukaj

Polipy nosa leczenie domowe

Odpowiedz w wątku
herkules79
herkules79 08-04-2016 15:44

Witam.
W związku z tym, że mam ciągłe zapalenie zatok przynosowych i ciągły, nieustający katar wybrałem się do laryngologa, który stwierdził, że dodatkowo mam też polipy nosa. Tak więc czuję jakby mój nos całkowicie żył już własnym życiem.
Ale do rzeczy. Mam już szczerze dość, zażywania antybiotyków i innych leków, więc postanowiłem zapytać tutaj o domowe leczenie polipów nosa. Interesują mnie naturalne środki, dzięki którym w domu wyleczę polipy nosa. Czy ktoś coś próbował, ma sprawdzone środki albo sposoby i może mi polecieć?
Ja i mój nos będziemy bardzo wdzięczni za każdą radę.

żelka.miśka
żelka.miśka 28-04-2016 13:22

polipy nosa to dosyć uciążliwy problem, dziwi mnie, że nie pomagają ci żadne leki...może powinieneś pomyśleć o chirurgicznym usunięciu tych polipów.
Ale jeśli chcesz jakieś domowe sposoby to już podaje :)Co prawda nie wiem, czy pomogą, ale nie zaszkodzi spróbować.
ja znam dwa naturalne triki na nosowe problemy:
1. rozgnieść 3 ząbki czosnku, zalać wodą i gotować przez 5 minut. Potem odcedzić, przelać do jakiejś buteleczki z pipetka i stosować jako krople 3x dziennie.
2. robić regularnie ciepłe okłady z rozgrzanej na patelni soli morskiej.

mądra.sowa
mądra.sowa 28-04-2016 13:28

jeśli chodzi o domowe leczenie polipów nosa to pomaga też płukanie nosa roztworem soli fizjologicznej, przy pomocy dostępnego w aptekach specjalnego zestawu do płukania zatok. Oprócz tego można też zmieszać łyżeczkę miodu z łyżeczką nalewki eukaliptusowej i z łyżeczką mocnej herbaty, no i zakrapiać 3 razy dziennie po 3 kropelki :)

mona.l
mona.l 28-04-2016 13:33

ja jeszcze słyszałam, że świetnie podobno działa mieszkanka olejków z dziurawca, rokitnika i propolisu: 10 gram propolisu + 20ml olejku z dziurawca i 40ml olejku z rokitnika. Powinno się zakrapiać nos raz dziennie po ok 5 kropelek.

meduza
meduza 28-04-2016 13:43

tak czytam te odpowiedzi i w sumie to nie wiem czy domowe sposoby na leczenie polipów maja jakiś sens. Zaszkodzić pewnie nie zaszkodzą, ale jednak w tym przypadku chyba bym się wybrała do jeszcze innego laryngologa...to są dość poważne sprawy i w dodatku w niedalekiej odległości od mózgu - miej to na uwadze ;)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Poznaj 5 skutecznych metod na zatkany nos"