Szukaj

Pajęczak w mózgu objawy

Odpowiedz w wątku
kigoligo
kigoligo 27-04-2016 13:42

Witam, są podejrzenia, że mój tata ma pajęczaka w mózgu. Dużo o tym słyszałem i zanim lekarz przyjmie nas na wizytę, szukam pomocy tutaj. Jakie są objawy takiego pajęczaka w mózgu? Jak to się leczy? Jestem przerażony, bo wiadomo, że z mózgiem nie ma żartów. Nawet podczas operacji jeden niewłaściwy ruch i człowiek może do końca życia nie wydusić z siebie słowa. Proszę piszcie wszystko co wiecie o tych pajęczakach w mózgu.

izabela.p1
izabela.p1 28-04-2016 14:24

Zgaduję, że chodzi co o pajęczynówkę, czyli oponę mózgowo-rdzeniową otaczającą mózg. I mogą być na niej jakieś powikłania? Słyszałam tylko o krwotoku podpajęczynówkowym. Takie krwawienie występuję niespodziewanie jako skutek urazu głowy albo jako efekt pękniętego tętniaka w mózgu. Rokowania są tutaj niepewne i zależą od wielu czynników.

plumm
plumm 28-04-2016 14:32

Zgadzam się z izabela.p1, rokowania się niepewne. Zależą od ciężkości krwotoku według skali Hunta-Hessa. U wielu chorych pozostają ubytki neurologiczne, wynikające z trwałych uszkodzeń mózgu (na przykład paraliż części ciała albo zaburzenia mowy). Pajęczak w mózgu to termin niezbyt naukowy, bo tak naprawdę nie wiadomo o co ci chodzi :P

dirty_dancing2
dirty_dancing2 28-04-2016 14:39

Pytasz o objawy pajęczaka w mózgu więc odniosę się do tych związanych z krwotokiem podpajęczynówkowym. Pierwszym z nich jest piorunujący ból głowy, ból ten pulsuję w kierunku potylicy. Słyszałam opinie, że jest to najgorszy rodzaj ból. U niektórych oprócz bólu nie występują inne objawy. Czasem to wymioty albo napady padaczkowe.

lady_gym
lady_gym 28-04-2016 14:42

Pajęczak w mózgu? niekoniecznie musi chodzić o krwotok podpajęczynówkowy. Może to być torbiel pajęczynówki. Nie sądzę, żebyś miał krwotok bo z pewnością z tym bólem już dawno pojechałbyś na SOR. Podobno to najgorszy ból na świecie.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Depresja może oznaczać guza mózgu"