Szukaj

Luteina na oczy

Odpowiedz w wątku
MartynaJ
MartynaJ 23-06-2016 11:45

Potwierdzam, że praca przy komputerze i sztuczne światło strasznie wysuszają i męczą oczy, dla tego dłuższego czasu biorę luteinę i nie mam już problemów z suchymi oczami, znikną też problem wrażliwości na sztuczne światło i co najważniejsze pieczenie oczu spowodowane pracą na komputerze.

Benefit
Benefit 15-07-2016 12:23

Luteina to naturalny, żółty barwnik znajdujący się w roślinach. Jest ona polecana osobom, które nadmiernie eksploatują wzrok, chociażby siedząc długo przed komputerem. Luteina chroni oczy i dobrze je nawilża.

Kassik
Kassik 15-07-2016 12:29

Luteina jest niezbędnym elementem w naszym organizmie, jednak należy dostarczać ją z zewnątrz. Dużą ilość luteiny zawierają różnego rodzaju zielone warzywa. W organizmie najwięcej luteiny gromadzi się w plamce żółtej, czyli strukturze oka, która jest odpowiedzialna za widzenie barw i ostrość obrazu. Luteina działa jak naturalny filtr chroniący oko przed promieniowaniem UVA i UVB.

Rebekah
Rebekah 15-07-2016 12:32

Luteina jest bardzo potrzebna naszemu organizmowi. W końcu to ona odpowiada za jakość naszego widzenia. Jej niedobór może spowodować choroby oczu, a przede wszystkim AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej. Na moje zmęczone oczy luteina zawsze pomaga, świetnie nawilża.

Marylou
Marylou 15-07-2016 12:36

Ja siedzę 8 godzin dziennie przed komputerem. Praca czysto biurowa. Moje oczy później wołają o pomoc, strasznie pieką, są zaczerwienione. Koleżanka kiedyś poleciła mi, żebym wypróbowała luteinę, skusiłam się. Teraz jest one nieodłącznym elementem zawartości mojej torebki. Krople z luteiną są wybawieniem dla zmęczonych i piekących oczu.

Dorrisek
Dorrisek 15-07-2016 12:39

Właśnie zastanawiałam się jakie korzystne właściwości na nasz wzrok ma luteina. Czytałam dużo pozytywnych opinii o niej. Po całym dniu spędzonym przed komputerem, moje oczy są w tragicznym stanie. Używam kropli do oczu, ale nie pomagają, tak bardzo jak bym chciała. Zastanawiam się czy luteina będzie bardziej pomagała na zmęczone oczy, skoro jest tak potrzebna naszemu organizmowi.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Zmęczenie oczu - objawy i lekarstwa"