Szukaj

Koronoskopia badanie

Odpowiedz w wątku
SzaraMysz
SzaraMysz 01-03-2016 10:10

Dostałam od gastrologa skierowania na gastroskopię i koronoskopię, bo mam od roku mocne bólu w okolicach żołądka i jelit od roku. Chciałam zapytać o to drugie badanie, bo gastroskopię już miałam. Czy koronoskopia jest bardzo bolesna i nieprzyjemna, jak się do niej przygotować? Strasznie się boje i nie chcę iść, ale chyba nie mam wyboru... :/

wonderwoman
wonderwoman 01-03-2016 10:40

Chyba chodzi o kolonoskopię, a nie o koronoskopię (takie badanie chyba nie istnieje). Osobiście nie miałam kolonoskopii, jakbym miała mieć ją robioną, to bym chyba zażądała znieczulenia, ale myślę, że to zależy też dużo od lekarza, który przeprowadza to badania - jak umiejętnie to zrobi, to nie powinno być bolesne, nawet bez znieczulenia.

Podrzucam wskazówki jak przygotować się do kolonoskopii: http://www.biomedical.pl/zdrowie/jak-przygotowac-sie-do-kolonoskopii-wskazowki-f44-304.html Zauważyłam też, że na form był wątek związany z tym badaniem http://www.biomedical.pl/forum/kolonoskopia-vt16034.html

Angelika888
Angelika888 18-07-2016 09:55

Kolonoskopia to badanie, które umożliwia obejrzenie wnętrza całego jelita grubego. Głównym celem kolonoskopii jest ocena błony śluzowej jelita grubego. Kolonoskopia polega na wprowadzeniu kolonoskopu do jelita grubego. Odpowiednie przygotowanie do kolonoskopii powinno zacząć się już 7 dni przed terminem przewidzianego badania i w tym czasie nie należy przyjmować preparatów żelaza. Na 3 dni przed badaniem nie należy spożywać posiłków stałych i wskazana jest dieta płynna.

Antris
Antris 18-07-2016 10:00

Kolonoskopia raczej jest dobrze tolerowana i rzadko występują silne bóle. Przed badaniem musisz przebrać się w odzież ochronną i położyć się na leżance. Przeważnie musisz położyć się na lewym boku. Badaniu kolonoskopii może jednak towarzyszyć uczucie rozpierania, wzdęcia oraz skurczów w jamie brzusznej. Badanie to może być przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym dożylnym, co z pewnością pozwoli lepiej znieść badanie. Badanie kolonoskopii z reguły trwa 15-40 minut.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Bóle żołądka – przyczyny"