Szukaj

Drętwienie języka a stan przedzawałowy

Odpowiedz w wątku
szaroburykot
szaroburykot 14-01-2016 11:13

Istnieje taka możliwość, że drętwienie języka jest objawem stanu przedzawałowego?

akoni
akoni 25-01-2016 19:05

Nie słyszałam o tym, żeby drętwienie języka towarzyszyło stanowi przedzawałowemu. Przed zawałem ból najczęściej zlokalizowany jest w obrębie klatki piersiowej, może promieniować do ręki, szyi i żuchwy, więc być może w wyniku tego promieniującego bólu wydaje się, że drętwieje język, ale nie wiem...

Lilianka00
Lilianka00 21-03-2016 14:21

Drętwienie języka jest raczej objawem nerwicy, której może towarzyszyć niemożność oddychania i kołatanie serca. Może być to mylone w jakiś sposób ze stanem przedzawałowym. Jeśli nie występuje ucisk w klatce piersiowej i nieprzechodzący ból to raczej nie zawał. Prędzej problem na tle nerwowym.

Kornelia42
Kornelia42 13-04-2016 11:51

Drętwienie języka może być przyczyną różnych chorób, nie koniecznie stanu przedzawałowego, a raczej nie słyszy się, żeby drętwienie języka było objawem stanu przedzawałowego. Najczęstszymi objawami stanu przedzawałowego są duszności, ból w klatce piersiowej, nudności, a nawet wymioty. Jednak nie należy bagatelizować tego, że język zaczął drętwieć, bo może to być przyczyna jakiejś choroby. Jeśli drętwieniu języka towarzyszy zaburzenie mówienia to warto jak najszybciej udać się do lekarza i zrobić badania, chociażby wykluczające stwardnienie rozsiane.

Ullka
Ullka 13-07-2016 11:16

Nie słyszałam nigdy, żeby drętwienie języka było objawem stanu przedzawałowego. Najczęściej występującym symptomem jest ból w klatce piersiowej w środkowej lub lewej części.

Alluttka
Alluttka 13-07-2016 11:19

Drętwienie języka to raczej nie jest stan przed zawałowy, ale jest to dosyć niepokojący objaw. Najlepiej z tym problemem udać się do lekarza, ponieważ może być to początek jakiejś choroby, więc nie ma co dłużej zwlekać tylko pójść do lekarza pierwszego kontaktu.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Stan przedzawałowy - jak rozpoznać objawy?"