Szukaj

Co to znaczy sklerotyzacja stawów międzykręgowych

Odpowiedz w wątku
pif-paf
pif-paf 31-03-2016 14:03

Chciałem zapytać czy ktoś może mi wytłumaczyć, tak na chłopski rozum, co to znaczy sklerotyzacja stawów międzykręgowych??? Lekarz coś mi tam mówił, ale nie do końca go zrozumiałem...

Ben.Big
Ben.Big 04-04-2016 15:54

Wydaje mi się, że sklerotyzacja stawów międzykręgowych oznacza po prostu zmiany zwyrodnieniowe, jednak może w celu dokładniejszego wyjaśnienia co to znaczy sklerotyzacja stawów międzykręgowych udaj się ponownie, tym razem, do innego lekarza ;)

Marcysia93
Marcysia93 11-04-2016 10:15

Sklerotyzacja stawów międzykręgowych jest to choroba zwyrodnieniowa stawów, która polega na niszczeniu chrząstek stawowych. Sklerotyzacji stawów międzykręgowych może towarzyszyć ból przejściowy lub stały, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Podczas sklerotyzacji stawów międzykręgowych warto zasięgnąć porady reumatologa, a także podjąć odpowiednią rehabilitację, która pomoże złagodzić bóle.

ladyb
ladyb 28-04-2016 15:00

sklerotyzacja to zmiany świadczące o początkach choroby zwyrodnieniowej. Nic raczej z tym nie zrobisz, jedynie jakaś gimnastyka, rehabilitacja i fizjoterapia może spowolnić zwyrodnienie stawów.

fajna_babka
fajna_babka 28-04-2016 15:09

Jakiś czas temu zaczął mnie bolec kręgosłup, więc poszłam na prześwietlenia. Na zdjęciu napisano: sklerotyzacja stawów międzykręgowych. Zaczęłam się dowiadywać co to, czemu, jaki i po co. No i generalnie, jak już tutaj ktoś napisał - początki zmian zwyrodnieniowych. Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłam, bo nie jestem jeszcze jakoś specjalnie wiekowa a i aktywność fizyczna nie jest mi obca. Może nie uprawiaj jakiegoś sportu wyczynowo, ale basenik, kijeczki, czasem rower - jak najbardziej. Zapisałam się też na fizjoterapię i chodzę regularnie. Ból jest znacznie lżejszy, więc mam nadzieję, że jeszcze długo nie będę miała z tym problemów.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Nowe fakty naukowe dotyczące reumatoidalnego zapalenia stawów"