Szukaj

Co pomaga na odbijanie zgniłym jajem?

Odpowiedz w wątku
Mruk
Mruk 21-02-2016 20:06

Mam dość męczący problem, bo odbija mi się od jakiegoś miesiąca zgniłym jajem. Nie jest to przyjemne, zwłaszcza jak jestem z dziewczyną np. Co na to pomaga? Jakieś tabletki czy są jakieś inne sposoby?

greenlantern
greenlantern 01-03-2016 09:56

Ale odbijanie zgniłym jajem występuje po zjedzeniu konkretnych produktów? Bo jeżeli masz odbijanie zgniłym jajem po zjedzeniu konkretnego jedzenia, to powinieneś je wyeliminować ze swojej diety. Czasami też odbijanie zgniłym jajem może występować po jakimś zatruciu pokarmowym i trzeba po prostu uważać, żeby nie jeść nieświeżych potraw.
Inna sprawa jak poza odbijaniem zgniłym jajem występują u Ciebie jakieś inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, np. bóle żołądka, wzdęcia, biegunka itd. Wtedy powinieneś zgłosić się do lekarza, bo być może masz wrzody czy refluks żołądka np.

Robercik_J
Robercik_J 21-03-2016 11:59

Odbijanie zgniłym jajem jest spowodowane zawartością siarkowodoru i skatolu w żołądku. Odbijanie zgniłym jajem to tak naprawdę odbijanie gzami jelitowymi - trudno powiedzieć, co na takie dolegliwości może pomóc,warto jednak skonsultować się z lekarzem, żeby wykluczyć np.zwężenie przełyku czy niedrożność jelit.

Anastazja_Rita
Anastazja_Rita 14-04-2016 14:08

Jeżeli już od dłuższego czasu odbija się zgniłym jajem to najlepiej udać się z tym problemem do lekarza. Może to być spowodowane osłabioną pracą żołądka i zalegania w nim treści pokarmowej. Warto również spróbować zmiany diety, jeść więcej świeżych warzyw i owoców. Odbijanie się zgniłym jajem może być tylko objawem przejściowym, natomiast jeśli on nie ustąpi, albo się nasili to warto wykonać gastroskopię.

Kolombo
Kolombo 13-07-2016 11:25

Też miałem kiedyś ten problem, że odbijało mi się zgniłym jajem. Bardzo mi to przeszkadzało, więc postanowiłem wybrać się jednak do lekarza i okazało się, że praca mojego żołądka się rozregulowała, na co miała również wpływ moja dieta. Dostałem lekarstwa, które miały pomóc i zalecenie jedzenia więcej świeżych warzyw i owoców.

Alluttka
Alluttka 15-07-2016 11:46

Odbijanie się gazem o zapachu zgniłych jaj może być spowodowane zawartością siarkowodoru i skatolu w żołądku. Możliwe, że w żołądku zalegają Ci treści pokarmowe. Możliwe też, że zmiana diety pomoże w Twoich dolegliwościach. Na pewno warto jeść więcej świeżych warzy i owoców.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Jak niebezpieczna jest naprawdę zgaga?"