Szukaj

Ból brzucha

Odpowiedz w wątku
Sylwiasds
Sylwiasds 25-05-2008 13:23

czy bol brzucha po zjedzeniu czegoikolwiek moze byc objawem tego zjn ? moj maz ciagle skarzy sie na bol jak zje cokolwiek;/ coraz mniej ej zeby nie bolalo, chudnie mi... nie chce isc do lekarza sa przez to same klotnie;( co ja moge zrobic zeby mu pomoc? pojsc do lekarza opowiedziec o tym i niech moze przepisze jakies ziolka ? leki ? a moze to jakas inna dolegliwosc? wie ktos, mial ktos podobny problem? pomozcie.

stinkydragon
stinkydragon 25-05-2008 18:46

Sam ból brzucha może być objawem wielu dolegliwości- nie tylko Zespołu Jelita Drażliwego. Twój mąż zdecydowanie powinien odwazyć się na wizytę u lekarza (gastrologa), ponieważ objawy najprawdopodobniej nie ustąpią, a będą się nasilać. W przypadku IBS najczęściej spotykanymi objawami są:
bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, zaparcia - mogą występować na przemian, stolce w postaci kulek, taśmowate, uczucie niepełnego wypróźnienia, czas trwania dolegliwości utrzymuje się ponad 6 miesięcy. Ponad to podanym powyżej objawą mogą towarzyszyć: nudności, złe samopoczucie, drażliwość pęcherza moczowego połączona z częstym oddawaniem moczu, depresja.
IBS diagnozuje się wykluczając inne choroby. Wiele osób zwleka z pójściem do lekarza ponieważ są to wstydliwe tematy. Jednak zapewniam cię, że lekarze są przygotowani do tego typu rozmów. Są tam by pomagać, a nie żeby wprowadzać kogokolwiek w zakłopotanie. Sama od ok. 3 lat zmagam się z tą chorobą - i nie jest łatwo z nią walczyć wiedząc że leku jeszcze nie znaleziono.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Zespół jelita drażliwego (Irritable Bowel Syndrome - IBS)"