Szukaj

Augmentin alkohol

Odpowiedz w wątku
dzoli
dzoli 23-05-2016 11:08

Cześć,
niedawno musiałam odwiedzić lekarza rodzinnego, ponieważ znowu dopadła mnie jakaś choroba. Miałam potworny katar, do tego wszystkiego jeszcze gorączkę. Początkowo myślałam, że poradzę sobie z tym sama, jednak objawy zamiast się zmniejszać zaczęły się nasilać. Chociaż szczerze nie przepadam za wizytami u lekarzy, tym razem musiałam się wybrać. Lekarz przebadał mnie dokładnie i stwierdził, że bez antybiotyku się nie obejdzie - ostre zapalenie zatok. Dostałam augumentin. Objawy przeszły, czuję się już okej, ale antybiotyk nadal muszę zażywać. I tu pojawia się problem. Niedługo mam urodziny i jak to wiadome, podczas takiego święta wypadałoby napić się alkoholu. I tu moje pytanie: Czy augmentin można łączyć z alkoholem?

kobylar
kobylar 24-05-2016 11:22

Wszystkim się wydaje, że alkohol + antybiotyk to jakieś tragiczne w skutkach połączenie. Jest lista substancji, które z alkoholem są kategorycznie zakazane, ale na pewno nie należy do nich augumentin. Jeśli po agumentinie wypijesz lampkę czy dwie wina na pewno nic Ci się nie stanie. Oczywiście, jeśli masz zdrową wątrobę. :D Czasami nawet sam alkohol może źle wpłynąć, ale jeśli nie masz z nią problemów to bez obaw możesz się napić! ;)

szczuur
szczuur 24-05-2016 13:09

Moim zdaniem picie alkoholu podczas terapii antybiotykowej jest zachowaniem totalnie bezmyślnym. To że przerwiesz teraz leczenie augumentinem będzie dość nieodpowiedzialne. Po pierwsze dla tego, że może Ci się tylko wydawać, że już jesteś całkiem zdrowa. Po drugie augumentin nie wchłonie się do organizmu, jeśli będziesz spożywała alkohol, ponieważ alkohol przyspiesza proces filtrowania nerek, co powoduje wypłukaniem augumentinu z organizmu a to skutkuje brakiem rezultatu leczenia. Po trzecie spożywanie alkoholu podczas antybiotykoterapii może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

czars
czars 24-05-2016 14:36

Też jestem za tym, że nie powinno się pić alkoholu przy jakimkolwiek antybiotyku. Może w przypadku augmentin nie wystąpiłyby jakieś skutki uboczne ale kto wie. Wiem po sobie, że picie alkoholu i terapia antybiotykowa, nie działają dobrze. Przez moja bezmyślność(to było kilka lat temu) wylądowałam z zapaleniem płuc w szpitalu. Nie wyleczyłam wcześniejszej infekcji, przerwałam ją wcześniej bo była impreza, więc chciałam świętować, a później ponosiłam tego konsekwencje, przez długi czas. Augumentin może nie jest jakimś silnym antybiotykiem i może faktycznie w Twoim przypadku przeziębienie już przeszło, ale nie radze. Dobrnij do końca kuracji, odczekaj kilka dni i wtedy sobie odbij :D Nie radziłabym Ci przerywać leczenia tylko przez to, że chcesz się napić alkoholu z przyjaciółmi. Może to nieść za sobą na prawdę nie fajne skutki.

karin
karin 24-05-2016 15:34

Istniej wiele teorii na temat alkoholu i antybiotyków. Słyszałam nawet, ostrzeżenia że może " mi odbić" jeśli połączę alkohol z antybiotykiem.
Jakoś nigdy się nie przejmowałam tym, że biorę antybiotyk i normalnie spożywałam alkohol. Nawet kiedyś brałam augmentin. Wtedy też pozwalałam sobie na lampkę wina czasem dwie. Nic złego mi się nie działo, choroby ustępowały. Nie odbiło mi :D Może każdy inaczej reaguje. Mój organizm jakoś poradził sobie z połączeniem augmentinu i alkoholu. Nie chcę dać Ci jakiejś złej rady. Pisze po prostu jak było u mnie. Wcale to nie musi oznaczać, że Twój organizm zareaguje tak samo.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Czy można łączyć antybiotyk i alkohol?"