Szukaj

Pielęgnacja cery naczyniowej

Komentarze do: Cera naczynkowa
Odpowiedz w wątku
Zdrowa Cera
Zdrowa Cera 27-08-2015 09:48

Problemy ze skórą naczyniową coraz więcej osób dotyka. Nieleczona może nawet doprowadzić do powstania trądziku
różowatego.

Mariola2016
Mariola2016 13-04-2016 09:31

Cera naczyniowa wymaga od nas specjalnej pielęgnacji. Każdy rodzaj cery, w tym cera naczyniowa wymaga odpowiedniego demakijażu twarzy, nie powinniśmy stosować kosmetyków na bazie alkoholu, ale delikatne płyny micelarne. Ważne jest również chronienie cery przed czynnikami zewnętrznymi. Cera naczyniowa charakteryzuje się wyjątkową podatnością na czynniki zewnętrzne, wystarczy nawet zmiana temperatury, żeby na twarzy pojawiło się zaczerwienienie. Dlatego w zimie najlepiej stosować tłuste kremy, a latem kremy o wysokim filtrze SPF. Przy pielęgnacji cery naczyniowej warto stosować maseczki z siemia lnianego i peeling, które złuszczą nam martwy naskórek. Jednak do pielęgnacji cery naczyniowej zalicza się również nasza dieta i tutaj lepiej unikać bardzo ostrych przypraw, które mogą doprowadzić do popękania naczynek.

akonia
akonia 24-04-2016 13:27

Niestety mam cerę naczynkową i muszę się z nicą bardzo ostrożnie obchodzić, co do peelingów to zalecane są peelingi kawitacyjne, raczej nie gruboziarniste, bo mogą pojawić się podrażnienia. Do oczyszczania też stosuję zazwyczaj płyny miceralne, ale raczej takie apteczne, bo to drogeryjne to czasami syf jest i od razu mam pieczenia itd po ich użyciu.
W pielęgnacji cery naczynkowej rzeczywiście ważne jest nawilżanie, u mnie jednak jest to trochę problematyczne, bo pojawił mi się ostatnio nasilony trądzik, a wszystkie te kremy co cery naczynkowej są raczej tłuste. Wtedy to lepiej udać się do dermatologa, który coś doradzi, bo jak są już pomieszane problemy cery, to samemu ciężko znaleźć najlepszy sposób pielęgnacji.

Kormelitka
Kormelitka 23-05-2016 16:05

Ja również borykam się z problemem cery naczynkowej. Wystarczy, że zjem pikantną przyprawę i zaraz na mojej twarzy pojawia się zaczerwienienie. Dlatego stosuję odpowiednią dietę i staram się wykluczać z niej pikantne przyprawy, a także regularnie stosuję peeling enzymatyczny. Do demakijażu używam jedynie płynu micelarnego, który nie podrażnia mojej skóry. Nawet zwykła zmiana temperatury może spowodować, że zaczną mi pękać naczynka, dlatego stosuję kremy o wysokim filtrze SPF.

Anny_Smith
Anny_Smith 23-05-2016 17:22

Przy cerze naczynkowej bardzo ważna jest jej codzienna pielęgnacja. Ja staram się unikać mydła, wolę używać delikatnej pianki do mycia twarzy, która nie ma w swoim składzie mydła, który mógłby podrażnić moją skórę. Warto używać odpowiednich kremów, które zapobiegną pękaniu naczynek, jednak żaden krem nie naprawi już pękniętych naczynek. Podczas pielęgnacji cery naczynkowej warto zwracać uwagę na kosmetyki, których używamy. Wcześniej uważałam, że dla mojej cery nadadzą się jedynie kosmetyki naturalne. Był to duży błąd, ponieważ strasznie mnie one uczuliły, po zmianie kosmetyków moja twarz się uspokoiła i naczynka już tak nie pękały. Okazało się, że to właśnie kosmetyki naturalne mogły mnie uczulić, tak jak uczula nas chociażby trawa czy pyłki kwiatów.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Cera naczynkowa"