Szukaj

Opryszczka - czy może się rozprzestrzenić?

Odpowiedz w wątku
???
??? 09-07-2006 19:01

jeszcze niedawno nie wiedzialem o istnieniu opryszczki. niestety podarowala mi ja dziewczyna. wyskoczyla mi drugi raz narazie tylko na ustach. czy rozprzestrzenianie sie choroby jest mozliwe?

Beciamun
~Beciamun 13-07-2006 15:08

Jeśli złapałeś wirusa opryszczki, to już masz go w sobie. Można ją przenosić dalej, więc dobrze byłoby uważać na innych. Mogę polecić tabletki na opryszczkę: Heviran. Sama nie stosowałam, bo niedawno się o tym dowiedziałam, a jestem w ciąży, ale jak skończę karmić, to zacznę ich zażywać.

alja
~alja 28-07-2006 11:42

sama mam opryszczke i podaję leki i sposoby dla innych : maść: Zofirax, płyn na opryszczke sonol, mi osobiście pomaga też smarowanie opryszczki pastą do zębów (elmex), trzeba tez unikać potraw osrtych i kwaśnych, pomaga też stosowanie maści z cynkiem. a na sam proces gojebnia uzywam maści tranowej. słyszałam jeszcze że na opryszczkę dobrze działa sok z noni. mam nadzieję, że komuś tym pomogłam :).

reynevan
reynevan 11-06-2008 21:42

niestety opryszczka jest paskudnym wirusem. trzeba strasznie uważać, bo rozprzestrzeniać się może dość skutecznie. trzeba uważać na zbyt duże słońce również i nadmierne zimno. heviran ponoć pomaga, ale szczerze mówiąc nie stosowałem. ja korzystam z erazabanu i mi pomaga calkiem nieźle.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Opryszczka. Typy wirusa Herpes simplex. Przyczyny powstawania opryszczki"