Szukaj

Jak długo goi się tatuaż

Komentarze do: Pielęgnacja tatuażu
Odpowiedz w wątku
alicja123
alicja123 10-12-2015 12:44

Czy tatuaż zawsze goi się tak samo długo, czy czasem może to trwać więcej niż kilka dni? Od czego to zależy?

princesska
princesska 26-01-2016 20:45

To jak długo goli się tatuaż zależy między innymi od tego, jak grube igły użyte były do tatuowania i od tego czy przestrzega się wszystkich zaleceń dotyczących pielęgnacji tatuażu. Zwykle widoczny proces gojenia się tatuażu trwa do dwóch tygodni, ale jednak przez parę parę pierwszych miesięcy i tak trzeba uważać na słońce, unikać solarium czy kąpieli w basenie.

goblinek
goblinek 07-04-2016 09:33

To, jak długo goi się tatuaż, zależy od paru czynników, m.in. od jego wielkości. Zazwyczaj trwa to 3-4 tygodnie. Słyszałam, że dobrą metodą jest owijanie świeżego tatuażu folią jeszcze przez jakiś czas od wyjścia z salonu - folia zabezpiecza przed bakteriami. Skóra jest też lepiej nawilżona, bo krem, maść czy olejek nie wchłania się w ubranie. Jeśli będziesz chronić tatuaż folią może się okazać, że goi się on nie tak długo jak zazwyczaj, tylko krócej - nawilżona skóra szybciej się regeneruje.

Sinister
Sinister 14-07-2016 23:05

U mnie tatuaż goił się ok 3-4 tygodnie. Nie mogłem go moczyć zbyt długo, więc prysznice zawsze były szybki i starałem się omijać miejsce, w którym znajdował się tatuaż. Dodatkowo tatuaż natłuszczałem 2 razy dziennie wazeliną. Jeśli pojawią się jakieś strupki to nie wolno ich zrywać.

Polinezja
Polinezja 14-07-2016 23:13

Wszystko zależy od wielkości tatuaża i od tego jakimi igłami został on wykonany. Tatuaż średnio powinien się goić około 3-4 tygodnie. W tym czasie trzeba o niego dbać i natłuszczać go regularnie, a także nie moczyć.

Jambo
Jambo 14-07-2016 23:17

Jak zrobiłem sobie tatuaż to po około godzinie ściągnąłem już folię zabezpieczającą. Od samego początku, aż do wygojenia smarowałem tatuaż wazeliną, żeby go porządnie natłuścić. Najbardziej natłuszczałem go w pierwszych 4 dniach. Później zaczął schodzić mi naskórek, więc myłem skórę mydłem antybakteryjnym. Kiedy zszedł mi cały naskórek nawilżałem skórę bardzo mocno, żeby nie była wysuszona. U mnie tatuaż goił się 4 tygodnie.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Pielęgnacja tatuażu"